Головна » 2013 » Червень » 30 » Ніч у Луцькому замку – 2013 (2 відео).
Ніч у Луцькому замку – 2013 (2 відео).
Сьомий фестиваль «Ніч у Луцькому замку» відбувся у ніч з 29 на 30 червня. Повідомляють Волинські новини.
Кожного гостя, який входив до замку, обсипали пелюстками троянд.

Відвідувачів княжого маєтку вже традиційно зустрічали «живі скульптури».

Перш за все, гості свята побачили урочистий церемоніал «Вогонь Луцького замку».

З вітальним словом до присутніх звернулися «князь Любарт» та представники міської та обласної влади. Міський голова Микола Романюк подякував усім, хто прийшов у це історичне місце для того, щоб вшанувати традиції українського народу та повернутися до історії. Він нагадав, що у замку ніколи не проливалося крові, а завжди панувала шана і любов. Микола Романюк побажав усім гарного вечора та подякував творчим колективам, які беруть участь у заході.

Своєю чергою. голова обласної ради Володимир Войтович висловив надію, що захід відбуватиметься впродовж мінімум 30 років. І у майбутньому, на його думку, не буде такого міського голови, який посміє не організувати «Ніч у Луцькому замку».
Заступник голови Волинської ОДА Сергій Ющак зазначив, що замкові стіни пам’ятають чи не найперший з’їзд монархів Європи, тому європейськість лучанам передається із генами. Мовляв, князь Любарт передав волинським можновладцям папір із заповітом дбати про добробут лучан. Як пізніше зізнався Володимир Войтович, спілкування з князем багато до чого зобов’язує. Господар замку разом із очільниками міста та області передав палаючі смолоскипи лицарям, які, підпаливши вогонь у символічній короні, дали початок дійству.
На території замку демонстрували свої вироби народні майстри. Тут можна було придбати сувеніри на згадку про «Ніч у Луцькому замку», вироби гончарства, ковальства, соломкарства, картини, ляльки, обереги, мило ручної роботи, віночки та тварин, зроблених із трави.

Продавали також книги, присвячені історії краю.
Найбільше відвідувачів зацікавили традиційні страви та напої, яких удосталь було на цьому святі. Питні меди та бальзами пропонували волинські медовари, наливали також бехерівку та вина власного виробництва.

Упродовж ночі працювали заклади, що пропонували скуштувати середньовічні страви, зокрема свиню, запечену на вогні. Вільного місця у харчевнях годі було знайти, незважаючи на доволі високі ціни. Так, тим, хто бажав скуштувати шашлик, довелося викласти 25 гривень за 100 грамів, склянка гарячого вина з медом коштувала 10 гривень, пляшка питного меду 50 гривень, а свіжозапечені ковбаски 20 гривень за 100 грамів. Солодкі сувеніри - виготовлені із шоколаду картинки із зображенням замку пропонували придбати за 16 гривень.
Кожен охочий міг взяти участь у масових середньовічних танцях, спробувати себе у стрільбі з лука, або викувати пам’ятну монету. Перенестися у епоху лицарів допомагали клуби історичної реконструкції «Паладін» (Львів), «Аквітанія» та «Лучеськ» (Луцьк).

Художники пропонували долучитися до створення картини.
На сцені відтворювали давню епоху театри стародавнього танцю «Belriguardo» (Польща) та «Джойссанс» (Київ), зображуючи середньовічні легенди.

Небезпечне мистецтво володіння вогнем упродовж ночі демонстрували артисти київського театру вогню «К.О.Т.» та львівського «Паладін». Глядачі проводжали артистів вигуками «молодці».

Музичну програму розпочав чеський гурт «Euphorica», який виконував середньовічні пісні латиною та чеські народні пісні на архаїчних музичних інструментах. Музиканти розповідали про пісні та спілкувалися з публікою англійською.

Гурт «Irdorath» з Білорусі вже з перших акордів прикував до себе увагу публіки. Музиканти виконували надзвичайно енергійну фолкову музику, поєднуючи звучання волинок та сучасних інструментів. Декілька композицій супроводжувалися граційними танцями одної з учасниць гурту.

Опівночі сюрпризом для відвідувачів стала 3D - відеоінсталяція «Містерія часу». Після завершення інсталяції на протилежній стіні замку запалало піро-шоу «Феєрія вогню», що закінчилося феєрверками.

Молодий литовський гурт «Zalvarinis» розважав слухачів роковими ритмами. Один із музикантів розповів публіці, що має українське коріння. Солістка гурту закликала гостей арт-шоу співати литовську народну пісню про пиво разом.

Останніми виступали хедлайнери цієї ночі Ніно Катамадзе та гурт «Insight». Одразу ж після початку виступу глядачі почали підходити якнайближче до сцени. Запальні джазові та грузинські мотиви у поєднанні з харизмом співачки підкорили луцьку публіку. Під час виконання ліричних композицій десятки пар кружляли у повільному танці. Разом із грузинською співачкою лучани зустріли перші промені світанку.
Категорія: Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк” | Переглядів: 835 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0