Головна » 2013 » Жовтень » 23 » Намісник Києво-Печерської Лаври відвідав Музей волинської ікони.
Намісник Києво-Печерської Лаври відвідав Музей волинської ікони.
Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Чорнобильський і Вишгородський Павло 23 жовтня відвідав Музей волинської ікони, – повідомляє ВолиньPost. Зокрема його зацікавила «перлина» музею – ікона Холмської Богоматері.
Біля святині митрополит Павло разом із членами делегації, яка прибула разом із ним, відспівали величання «Величаем Тя, Пресвятая Дева, Богоизбранная Отроковице», вклонившись і поцілувавши ікону.

Варто зазначити, що разом із Петром Лебедем прибули настоятелька Зимненського жіночого монастиря ігуменя Стефана, митрополит Луцький і Волинський Ніфонт, священнослужителі з Росії.
Приєдналися до них і владці – голова Волинської ОДА Борис Клімчук та луцький міський голова Микола Романюк.

Під час огляду ікони Холмської Богоматері митрополит Павло поцікавився, яким століттям вона датується. Завідувач музеєм Тетяна Єлісеєва зазначила у відповідь, що образ написали у другій половині ХІ століття, хоча до реставрації на ікону були нанесені шари фарби пізнішого часу.

«Вирішили зняти всі пізні нашарування і відкрити живопис в тому стані, в якому він дійшов до нашого часу, з тими величезними втратами, які є на цій іконі», – додала вона.
«Якщо будуть служити перед нею молебень хоча би раз в тиждень, побачте, вона оновиться повністю», – зауважив на це митрополит Павло.
Оглянув священнослужитель й інші експонати музею, опісля чого залишив запис у книзі відгуків для почесних гостей.

Окрім того, він зазначив, що такі ікони у церкві не збережуть так, як це можуть зробити в музеї. «Дякую вам, що ви зберігаєте ці ікони, але й без церкви нічого не робите», – додав церковник.
Згадав митрополит Павло і про те, що він – волинянин і постриг приймав також на Волині. «Я в соборі постригався в Троїцькому, рукополагався в Троїцькому», – зауважив він.
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 482 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1