Головна » 2014 » Січень » 20 » Нагородили проектанта реставрації Художнього музею у Луцьку.
Нагородили проектанта реставрації Художнього музею у Луцьку.
Директора архітектурно-проектного бюро «Прайд», головного інженера проекту реставрації Шляхетського будинку в Луцькому Замку Любарта Василя Дузь-Крятченка нагороджено Почесною грамотою Волинської облдержадміністрації.
Відзнаку архітектору вручив Борис Клімчук сьогодні під час оперативної наради. Він подякував йому за проведену надзвичайно хорошу і відповідальну роботу з реставрації Художнього музею.
Шляхетський будинок був складним об’єктом реставрації. Його вигляд після розчищення тиньку і зняття підлоги наштовхував на думку, що весь будинок необхідно розібрати й збудувати по-новому, оскільки підошви стін, складених із цегли повторного використання на недостатньо якісному розчину, були значно пошкоджені, окремі перегородки не мали фундаментів, з перемичок дверних і віконних прорізів випадала цегла, а склепінчасті перекриття великого залу трималися лише на силі стикання клинових цеглин, з яких осипався розчин.
Василь Дузь-Крятченко запропонував інженерні вирішення цих проблем. Він розробив заходи щодо виведення об’єкта з аварійного стану: влаштовано нову систему опалення та вентиляцію; забезпечено стійке дотримання температурно-вологістного режиму, що надзвичайно важливо для збереження й експонування шедеврів живопису. У процесі реставраційних робіт використовувались найновіші матеріали та технології.

Окрім проекту реконструкції Шляхетського будинку, Василь Дузь-Крятченко та очолюване ним архітектурно-проектне бюро «Прайд», були авторами реалізованих проектів реставрації пам’ятки архітектури національного значення Покровської церкви в Піддубцях (Луцький район) та проекту інженерних мереж будинку Ігоря Стравінського в Устилузі (Володимир-Волинський р-н).

Василь Дузь-Крятченко подякував за високу оцінку його роботи, зазначивши: «Ми стараємось робити добре, щоб волинянам залишилась хороша пам’ять».

Категорія: Художній музей | Переглядів: 433 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0