Головна » 2012 » Квітень » 2 » На Волині створять Музей бджільництва.
На Волині створять Музей бджільництва.
У день теплого Олексія (чоловіка Божого),  у селі Баїв Луцького району презентували приміщення, у якому в майбутньому планується створити музей бджільництва і села.
5 років тому Баївська сільська рада віддала в оренду приміщення колишнього Будинку культури Волинському Братству бджолярів "Ройовий стан”, аби пасічники створили музей бджолярства. Протягом цих років бджолярі збирали експонати, зробили ремонт будівлі. Загалом на всі роботи витратили майже 20 тисяч гривень і це ще тільки початок.
Сьогодні створено чимало синтетичних препаратів, призначених для лікування різних хвороб, проте вони мають чимало побічних ефектів і сільські жителі не бажають їх вживати. Альтернативою є натуральні засоби, які упродовж багатьох століть застосовуються в народній медицині. Серед них помітно вирізняються продукти бджільництва: мед, маточне молоко, прополіс, воскова міль, квітковий пилок, підмор. Тож недарма у народі кажуть: "Мертві бджоли не гудуть, але лікують”.
За традицією випускати бджіл із зимівників потрібно саме на свято теплого Олексія. Пасічники дотрималися цього.
Презентація приміщення, у якому в майбутньому планується створити музей бджільництва, завершилася спільним фотографуванням пасічників і куштуванням кулішу.

Джерело: Волинська ОДТРК 2.04.2012.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 720 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0