Головна » 2014 » Січень » 14 » „Музейна Коляда” в Затурцях.
„Музейна Коляда” в Затурцях.
Ось уже впродовж трьох років Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського гостинно розчиняє двері нашим односельцям та гостям, запрошуючи до участі у різдвяно-новорічному дійстві „Музейна Коляда”. Для багатьох затурчан справжнім відкриттям стали окремі звичаї та обряди, пов'язані з циклом Різдвяно-новорічних свят, відтворені учасниками заходу, не відомі досі колядки і щедрівки у виконанні жіночого квартету педагогів Затурцівської загальноосвітньої спецшколи-інтернату.

За творами світової класики („Назар Стодоля” Т.Шевченка, „Ніч перед Різдвом” М.Гоголя, „Баба Параска та баба Палажка” І.Нечуя-Левицького) члени просвітянського осередку „Джерело” підготували сценки, що особливо захоплено вітала глядацька зала. Три хлопчики-посівальники, які ніби уособлювали „три празники”, щедро засіяли злаками присутніх, здоровлячи їх традиційними та новітніми віншуваннями.

Приємно, що і зараз Різдво, Новий рік, Водохреще залишаються улюбленими святами українців, а живе спілкування аматорів сцени з глядачем приваблює все більше молодих людей, перенасичених переглядом телевізійних передач, художніх фільмів, комп'ютерними  та мобілковими іграми.
Наталя Гатальська,
провідний науковий співробітник музею,
голова осередку „Джерело”
Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 478 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0