Головна » 2012 » Лютий » 8 » Музеї Луцька здійснять ряд нововведень для приваблення відвідувачів.
Музеї Луцька здійснять ряд нововведень для приваблення відвідувачів.
   В управлінні міжнародного співробітництва та туризму Луцької міської ради запропонували музейникам методи покращення їхньої роботи.
   Про це говорили 8 лютого під час зустрічі директорів луцьких музеїв із мером Миколою Романюком.
   Як зазначила головний спеціаліст відділу проектної діяльності управління міжнародного співробітництва та туризму Луцької міської ради Ліна Остапчук, у 2011 році найпопулярнішими для туристів були Музей Волинської ікони та обласний краєзнавчий музей.
   «Загалом ці два заклади протягом року відвідали 64 тисячі осіб. Але це дуже мало», – заявила Остапчук.
   За словами головного спеціаліста, є цілий комплекс заходів, які допоможуть підвищити відвідуваність музеїв і загалом туристичну привабливість Луцька. Одним із таких кроків пропонують перенести вихідні з суботи та неділі на інші дні. Адже для більшості лучан і туристів зручно відвідувати музеї саме в суботу чи неділю.
   Також в управлінні хочуть підвищити ціни вхідних квитків.
   «Зараз ціна квитків дуже мала і це, швидше, відлякує людей, аніж приваблює. Бо в них складається враження, що низька ціна принижує музеї. Якщо дешево, то нібито нема на що дивитися в експозиції», – пояснює Ліна Остапчук.
   Друк буклетів польською та англійською мовами вважають в управління дуже необхідним. Крім того, інформацію на сайтах музеїв треба перекласти на інші мови, а також зробити електронні 3D-тури.
   «Для туриста першим кроком для поїздки є інформація в інтернеті. Якщо він не знайде зрозумілою для себе мовою інформацію, то він просто не знатиме про існування музею, який потенційно для нього може бути цікавим. А з допомогою 3D-турів людина може ознайомитися, яка ситуація в музеї», - заявила Остапчук.
   Серед інших заходів – встановлення двомовних вказівників на вулицях міста про розміщення музеїв, участь закладів у Ночі музеїв, зовнішнє освітлення будівель, різні промо-акції.
   Директор Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва вважає, що варто зробити різну ціну вхідного квитка для українців та іноземних туристів.
   «Це нормальна практика. Так є в усіх європейських музеях. Ціна для іноземного туриста має бути вищою», – заявила Єлісєєва.
   Директор Луцького художнього музею Зоя Навроцька розповіла, що вони уже готуються друкувати квитки з логотипом міста.
   «Ми зробимо цікавий дизайн і будемо продавати гарні квитки», – заявила Навроцька.
   Загалом музейники схвально відгукнулися на пропозиції управління, а міський голова Микола Романюк заявив: 2012 рік умовно є роком музеїв у Луцьку.
   «В цьому напрямі будемо активно працювати», - заявив Романюк.
__________________________
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 567 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0