Головна » 2013 » Грудень » 10 » Музей запрошує на відкриття виставки української вишивки.
Музей запрошує на відкриття виставки української вишивки.
11 грудня 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки української вишивки «Герой України Віра Роїк та її учні». Початок заходу о 14.00 годині.
У складі виставки експонуються роботи онуки Віри Роїк Аліни Воронової та правнучки Юлії Абрамової, а також учениць Євгенії Жукової, Галини Дмітрієвої, Валентини Носенко, Євдокії Шеко та Світлани Лавренюк.
Віра Роїк – заслужений майстер народної творчості, а в 2006 році її багаторічний шлях у декоративно-прикладному мистецтві оцінено як трудовий подвиг із присвоєнням звання Герой України.
Перший успіх прийшов до В. Роїк у 1936 році на Всесоюзній виставці самодіяльного мистецтва в Москві, її роботи зберігаються у багатьох музеях України та світу. Вона стала героїнею більш як 800 публікацій у різноманітних виданнях – книгах, довідниках, енциклопедіях, журналах, газетах і сама у 2003 році написала книгу про своє життя і творчість «Мелодії на полотні». За свою діяльність В. Роїк відзначена орденом княгині Ольги III  ступеня (2001 р.), міжнародним орденом Миколи Чудотворця I ступеня «За примноження добра на землі» (2003 р.), орденом Святої Варвари-великомучениці (2006 р.), багатьма медалями, дипломами, грамотами, лауреат премії Автономної Республіки Крим, премій В. Короленка, О. Сластьона та ін. У квітні 2006 року запроваджена і Міжнародна премія її імені, яку першою отримала сама Віра Сергіївна за значний внесок у примноження  національних досягнень і традицій української вишивки.
Виставка буде експонуватись у Волинському краєзнавчому музеї в рамках турне української вишивки (жовтень 2013 – квітень 2014 року) по Волині та Рівненщині «Герой України Віра Роїк та її учні».

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 411 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0