Головна » 2013 » Липень » 24 » Музей волинської ікони – у міжмузейному проекті „Свята Православної Церкви”.
22:03
Музей волинської ікони – у міжмузейному проекті „Свята Православної Церкви”.
Музей волинської ікони – у міжмузейному проекті „Свята Православної Церкви”.
До святкування 1025-річчя Хрещення Русі Національний заповідник „Софія Київська” 25 липня 2013 року о 16.00 год. урочисто відкриває масштабний міжмузейний проект „Свята Православної Церкви”. Виставка репрезентує твори українського та російського іконопису з колекцій вітчизняних музеїв та приватних збірок.У проекті взяли участь провідні музеї України: Національний художній музей України, Національний архітектурно-історичний заповідник „Чернігів стародавній”, Музей історії міста Києва, Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана, Музей волинської ікони (м.Луцьк). Ікони з приватних колекцій представлено завдяки підтримці галереї „НЮ АРТ” (м.Київ). Експозицію доповнюють ікони з ризниці Блаженнійшого митрополита Київського і Всієї України Володимира.
Багато музеїв зберігають у своїх фондах рідкісні твори російського та українського іконопису, що майже не відомі пересічному глядачеві. Ця виставка дає можливість побачити більшість ікон вперше. Близько 70 ікон з колекції російського іконопису з фондів Музею волинської ікони представлено в окремій залі. В такому обсязі ця збірка експонується вперше. Чернігівщина представлена дуже різноманітно: від професійного іконопису чернігівської школи до старообрядницької ікони, що також побутувала в цьому регіоні. Крім того, на виставці можна побачити списки (копії) набільш шанованих в Україні чудотворних ікон – Богоматері Володимирської та Печерської (Свенської) – зі збірки Музею історії міста Києва.
Виставка має на меті не лише ознайомити глядача із вітчизняними колекціями українського та російського іконопису, але й розповісти про ікону, як феномен православної культури, відкрити двоїстість її природи, виявити богословський та художній змісти через розповідь про найбільш шановані свята, що пов’язані із важливими подіями Євангельської історії, культом окремих святих.
Всього на виставці буде представлено близько 150 ікон.
Виставка „Свята Православної Церкви” експонуватиметься з 26.07.2013 року у виставкових залах пам’ятки архітектури ХVІІІ ст. „Хлібня” Національного заповідника „Софія Київська” за адресою: вул. Володимирська, 24.
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 613 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]