Головна » 2012 » Лютий » 8 » Музей Луцького братства може закритися.
Музей Луцького братства може закритися.
   Музей історії Луцького Хрестовоздвиженського братства, що розміщений на вулиці Кондзелевича в обласному центрі, можуть закрити вже у березні.
   Про це 8 лютого під час зустрічі музейників із міським головою Луцька розповів директор Хрестовоздвиженського музею Андрій Бондарчук.
   За його словами, в музею є великі проблеми з фінансуванням. Немає чим платити за комунальні послуги. Гроші директору доводиться шукати самотужки.
   «Треба оплачувати електрику, охорону, всі комунальні послуги. А взимку стоїть гостро питання з опаленням. Я за січень вніс свої особисті кошти, а на лютий уже немає чим платити. Якщо ситуація не налагодиться, я буду змушений із березня закрити музей», – скаржиться Бондарчук.
   За словами директора, він неодноразово звертався до обласної влади за допомогою, але та нічим не допомагала.
   «Я змушений боротися з владою. Вже чотири місяці веду цю війну. Таке враження, що обласна влада не розуміє, для чого цей музей існує і ніколи там не була. Постійно дають якісь відписки. Хочуть, щоб я далі з цього маленького музею створював музей історії Луцька. Але ж це величезна робота - не на один рік», – скаржиться Андрій Бондарчук.
   Директор зазначив, що це єдиний музей такого типу в Україні. Але він не має статусу державного. «Фактично, музей працює на любительських засадах», – розказує Бондарчук.
   За словами директорки Луцького художнього музею Зої Навроцької, музей відіграє своє вагоме значення у комплексі споруд Братства, а крипта церкви повинна стати місцем паломництва.
   «В крипті під церквою похована еліта Братства. Серед них - мученик Данило Братковський, який боровся за православну віру. Це місце взагалі повинне стати паломницьким. А музей Братства діє, як складова усього комплексу. Його треба підтримати», – заявила Навроцька.
   Міський голова Микола Романюк пообіцяв допомогти.
   «Я беру це питання на свій контроль. Думаю, щось та й вийде», – запевнив Романюк.

Довідка
   Музей Луцького Хрестовоздвиженського братства урочисто відкритий міським головою Миколою Романюком торік 27 вересня.
   Музей розмістився в чотирьох кімнатах (які є і його розділами) на вулиці Кондзелевича, 5, поряд із Хрестовоздвиженським храмом, на приміщенні якого кілька років тому відкрито меморіальну дошку на честь Хрестовоздвиженського братства, де у свій час був братський монастир.
   Саме у вересневі дні далекого нині 1617 року створено Луцьке Хрестовоздвиженське братство, яке стало центром освіти, книгодрукування, активно займалося благодійництвом, пам'яткоохоронною діяльністю, захищало православ'я на Волині. При ньому діяла братська школа.
Джерело: ВолиньPost
Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 829 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0