Головна » 2015 » November » 10 » Музей історії Луцького братства запрошує на відкриття виставки до 125-літнього ювілею відновленого братського храму

12 листопада о 12-00 год. у Музеї історії Луцького братства – відділі Волинського краєзнавчого музею – відбудеться відкриття виставки «Історія Луцької Хрестовоздвиженської церкви в історичних джерелах та світлинах», яка присвячена історії Хрестовоздвиженського (братського) храму міста Луцька. Відвідувачам виставки будуть запропоновані оригінальні та фотодокументальні музейні матеріали, предмети церковного культу із фондів Волинського краєзнавчого музею та експонати Музею історії Луцького братства, що відтворюють функціонування церкви. Підставою для створення цієї виставкової експозиції послужив ювілей – 125 річчя від часу освячення піднятої з руїн братської святині (26 серпня 1890 р.).

Співорганізатором виставки виступив Державний архів Волинської області, у зібранні якого збережені маловідомі джерела з історії братського храму кінця XVIII – ХХ ст. Деякі із них будуть показані широкому загалу вперше; опрацьовані науковим співробітником Музею історії Луцького братства Андрієм Боярчуком, який і представлятиме виставку.

Акція відбудеться в приміщенні історичного братського монастиря, який разом із церквою Воздвиження Чесного Хреста, школою та шпиталем формували колись єдиний комплекс споруд відомого братського союзу в Луцьку.

В ході відкриття виставки розкриватимуться наступні питання:

1. Характеристика комплексу історичних джерел, котрі висвітлюють функціонування братської святині.
  2. Фундатори, жертводавці та особи, що вплинули на долю Луцької Хрестовоздвиженської церкви.
  3. Основні етапи перебудови культової споруди.
  4. Статус храму Воздвиження Чесного Хреста у складі різних політичних утворень (ХVII–ХХ ст.).
  5. Значення Хрестовоздвиженської церкви міста Луцька у розвитку православ’я на Волині.

Адреса музею: вул. Йова Кондзелевича, 5

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 797 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0