Головна » 2012 » Травень » 18 » Міський голова Олег Кіндер привітав працівників ковельських музеїв з Міжнародним день музеїв.
Щорічно в усьому світі 18 травня святкується Міжнародний день музеїв. Завдяки самовідданій творчій праці тих, хто присвятив своє життя розвитку музейної справи, дбайливо зберігається й примножується спадщина, поєднується минуле, сьогодення й майбутнє, виховується почуття прекрасного, повага до народних традицій і любов до національного мистецтва.
Сьогодні у Ковелі діє 8 музеїв та музейних кімнат в організаціях та установах міста.
Ковельський історичний музей, що знаходиться в парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, головним місцем зберігання пам'яток матеріальної і духовної культури, пов’язаних з історією м. Ковеля та Ковельського району.
Основними напрямками діяльності музею є дослідження, вивчення, збереження та пропаганда історичних надбань краю, показ через експозиції, виставки, друковані видання і масові заходи пам'яток духовної і матеріальної культури Ковельщини. Сьогодні на обліку музею нараховується 5370 експонатів, серед них 490 етнографічних речей, 150 зразків образотворчого мистецтва, цілий ряд предметів природничого та історичного характеру. Відвідувачі музею мають змогу оглянути фотовиставку «Ковельщина у вогні. Хроніка 1941 – 1945 років», яку розгорнуто з нагоди Дня Перемоги. Експозиція із трьохсот фотографій про часи окупації Ковеля та Ковельського району в роки Великої Вітчизняної війни створена за копіями матеріалів німецьких архівів, які лише з часом стали доступними широкому загалу. Фотовиставка діятиме до кінця травня.
Музей бойової і трудової слави локомотивного депо м.Ковеля, заснований в сер.80-х років ХХ ст. з ініціативи секретаря парткому Миськіва Михайла Пилиповича і Калініна Миколи Максимовича. Експозиція музею починається з заснування Ковельського локомотивного депо з 1873 року. У експозиції представлені макети паровозів, особисті речі машиністів Ковельського локомотивного депо. Музей розповідає про становлення депо в післявоєнний період і його розвиток на сучасному етапі.
Адреса музею: м. Ковель вул. Ветеранів, 13
Музей історії школи ЗОШ № 8 м. Ковеля, створений у 1996 році. Він розповідає про історію становлення та розвиток школи з 1959 року і до сьогодення.
Адреса музею: м.Ковель вул. Театральна,21
Музей історії Ковельської спеціалізованої школи № 3 ім.Лесі Українки, заснований 16 грудня 2005 року.
Адреса музею: м.Ковель вул..Незалежності,138
Краєзнавчий музей ЗОШ 38 м.Ковеля, відкрито на підставі рішення педради і наказу директора № 71 від 25 травня 1992 року. Музей складається з розділів: історія нашого краю, наше місто до війни, Ковель сучасний, Леся українка – наша землячка, літературна Волинь, вивчаємо край.
Адреса музею: м. Ковель вул.Театральна,21.
Музей Бойової Слави ЗОШ № 8 м.Ковеля, засновано 19 листопада 1981 року. Він складається з розділів: на заклик Батьківщини, іде війна народна, звільнення Ковеля, люди пам’ятайте, Перемога, літопис Великої Вітчизняної війни, становлення Українського війська, Збройні сили України, по місцях бойової слави.
Адреса музею: м.Ковель вул. Театральна, 21.
Музей історії розвитку Ковельського районного вузла зв’язку, відкрито 30 травня 1978 року. В експозиції музею висвітлено історію розвитку Ковельського районного вузла зв’язку 1895-1987 років та історію розвитку зв’язку в Україні.
Адреса музею: м.Ковель вул. Незалежності, 84.
Музей історії медицини Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання. Музей-кімнату відкрито 12 квітня 1980 року. Музей розповідає про становлення і розвиток медицини в Ковельському повіті з 1917 по 1939 рік та розвиток медицини на Ковельщині з 1944 по 1966 рік, про визволителів Ковельщини періоду Другої світової війни, військових медиків і їх вклад у звільненні м.Ковеля і Ковельського району від німецько-фашистських загарбників. Ряд документальних матеріалів висвітлюють історію медицини Ковельщини у післявоєнний період.
Адреса музею: м.Ковель вул. Олени Пчілки,4.
У цей святковий день міський голова Олег Кіндер вітає працівників ковельських музеїв, завдяки яким ковельчани мають змогу на власні очі побачити історичну та культурну спадщину. Бажає творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, благополуччя і достатків, здоров'я і щастя.

Джерело: сайт Ковельської міської ради, 18-05-2012
Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 604 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0