Головна » 2012 » Березень » 22 » „Мініатюрні моделі вітрильників у пляшках” у Волинському краєзнавчому музеї.
„Мініатюрні моделі вітрильників у пляшках” у Волинському краєзнавчому музеї.
22 березня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки „Мініатюрні моделі вітрильників у пляшках” з приватної колекції Володимира Ящука.
Власник і автор виставки – Володимир Пантелеймонович Ящук– приватний підприємець, уродженець Тернопілля, нині житель села Промінь Луцького району Волинської області.
Схожі моделі Володимир Пантелеймонович виготовляє вже 30 років. А захоплення морем і вітрильниками зародилось під час проходження військової служби на Балтиці, де вперше і було помічено його здібності до різного роду художніх виробів. Ще одне захоплення майстра – шахи. Він неодноразовий призер шахових конкурсів, про що свідчать численні грамоти представлені на виставці.
Поштовхом до незвичного захоплення виготовлення моделей кораблів став випадок, коли товариш звернув його увагу на фото вітрильника в пляшці, яке було розміщено в популярному колись радянському журналі „Вокруг Света”. Володимир Пантелеймонович сказав, що це не так важко зробити і згодом мусив підтвердити свої слова ділом. Отож, з того часу і виготовляє схожі вироби. А п’ять років назад прийшла ідея зробити повноцінну виставку, яка вже експонувалась у Волинському краєзнавчому музеї. Сьогодні автор знову її представляє, але вже значно у розширеному вигляді.
Виставка включає у себе 115 експонатів. Це мініатюрні моделі вітрильних кораблів від найдавніших часів і до сьогодення виготовлені зі шпону, бамбуку, ниток, паперу, пластику, фольги. Для кріплення деталей майстер використовує клей ПВА. Особливість експонатів полягає в тому, що всі моделі вітрильників знаходяться у скляних пляшках. Автор знає багато секретів майстерності у виготовленні подібних мініатюр. Зображення та креслення майбутніх виробів бере зі спеціальної літератури, інтернету. На виготовлення одного виробу у Володимира Пантелеймоновича йде близько 30 годин копіткої праці. Основні моменти цього процесу можна буде побачити у короткому відеофільмі, що буде транслюватись для відвідувачів виставки і який мали змогу переглянути на відкритті всі присутні.
На презентації виставки звучали теплі слова про сім’ю Ящуків від Сергія Федчука – голови сільської ради села Промінь, та виступив сам Володимир Пантелеймонович, який розповів про своє захоплення мініатюрними моделями вітрильників і розкрив деякі секрети свого ремесла. Про життєвий і творчий шлях Володимира Ящука розповіла молодший науковий співробітник музею Оксана Костюк.

Фото Л.Максимов.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 958 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0