Головна » 2012 » Червень » 4 » Любомльський краєзнавчий музей взяв участь у святкуванні 725-річчя міста.
Любомльський краєзнавчий музей взяв участь у святкуванні 725-річчя міста.
   Перша писемна згадка про місто датується 1287 роком, часом його заснування князем Володимиром Васильковичем. За свідченням літопису, це була улюблена резиденція князя, яку він укріпив, розбудував і оживив. Тут він перебував разом з князівською канцелярією, приймав послів, давав розпорядження, їздив на полювання в Любомльські пущі. В Любомлі князь любив відпочивати, та так, що, за словами літописців, «душа його раділа і в благості перебувала». Князь одного разу вигукнув: «любо мне здесь», звідки і пішла назва - Любомль («любо мне»).
    Розпочалися урочистості 4 червня 2012 року зі святкових привітань губернатора Бориса Клімчук, голови РДА Олександра Дзядука, голови районної ради Святослава Гаврилюка, міського голови Анатолія Гірикович, генерального директора ТМО Любомльського та Шацького районів Володимира Дибеля, генерал-лейтенанта Аркадія Яворського, бізнесмена Сергія Ковальчука та заступника бурмістра Парчева Міхала Божима. Борис Петрович після виступу вручив почесні грамоти облдержадміністрації та обласної ради за багаторічну конструктивну працю на благо місцевої громади та грошові винагороди від обласного благодійного фонду «Рідна Волинь» 19 працівникам різних галузей господарства району. Міський голова Анатолій Гірикович вручив найактивнішим жителям міста спеціальні знаки та почесні грамоти.
   Урочистості продовжились святковим концертом за участю Волинського державного народного хору. У рамках Дня міста відбулись також спортивні змагання, виставки робіт гуртківців будинку школяра та станції юних техніків, виставку-продаж виробів власного виробництва учнів Любомльського професійного ліцею. Мешканці міста та його гості також могли відвідати Любомльський краєзнавчий музей, де призначили День відкритих дверей, виставку краєзнавця Дзея «Любомль на фотографії початку ХХ століття».

Джерело: сайт Любомльської районної ради.
Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 697 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0