Головна » 2013 » Лютий » 21 » Літературно-мистецький вечір до 142-ї річниці від дня народження Лесі Українки у Волинському краєзнавчому музеї (відео).
21:50
Літературно-мистецький вечір до 142-ї річниці від дня народження Лесі Українки у Волинському краєзнавчому музеї (відео).
Літературно-мистецький вечір до 142-ї річниці від дня народження Лесі Українки у Волинському краєзнавчому музеї (відео).
   21 лютого 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся літературно-мистецький вечір „На шлях я вийшла ранньою весною…” (до 142-ї річниці від дня народження Лесі Українки).   Міцно вкарбувалося ім’я славетної Лесі Українки в історію Волині. Тут проминули її дитячі та юнацькі літа, тут визрів її небуденний талант письменниці. Дух поетеси, її ім’я мовби витають серед вулиць, парків, скверів древнього міста над Стиром, над луками та озерами ковельщини. Реалії Волині і Волинського Полісся знайшли мистецьке відображення у численних творах письменниці – поезіях, оповіданнях, у знаменитій драмі-феєрії „ Лісова пісня ” та ін.
   Із Новограда-Волинського до Луцька сім’я Косачів переїхала 1879 року, а у 1882 році – до Колодяжного. Саме в Луцьку починається її літературна діяльність, а у Колодяжному вийшла перша збірка „На крилах пісень” (1893 р.)
   Про період проживання Косачів у Луцьку повідомила головний хранитель Волинського краєзнавчого музею Наталія Пушкар.
   Запрошена на вечір Віра Комзюк – завідувач Колодяжненського Музею Лесі Українки, розповіла про період проживання родини Косачів у Колодяжному.
   На заході відбулася презентація книги „Леся Українка, Волинські сюжети: Історико-краєзнавчі нариси” / Упорядкування Н.Ю. Пушкар, В.М. Комзюк. – Луцьк: „Волинські старожитності”, 2012. – 252с.
   Учасниками заходу були гуртківці Центру туризму, спорту та екскурсій, які прочитали вірші Лесі Українки та виконали музичні твори, та учні Луцької гімназії №4, які читали літературні твори відомої української поетеси.
   У конференц-залі розгорнуто фотодокументальну виставку „І мріялись мені росисті луки Волині рідної…” з фондів Волинського краєзнавчого музею, з матеріалами якої ознайомила ведуча заходу – Лариса Гриб, зав. відділом науково-освітньої роботи Волинського краєзнавчого музею.   В рамках святкування 142-ї річниці від Дня народження Лесі Українки у Волинському краєзнавчому музеї також підготовлено виставку ілюстрацій до твору „Лісова пісня” (роботи учасників студії декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Дивосвіт” при Будинку дитячої та юнацької творчості м. Берестечко).  

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 988 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]