Головна » 2012 » Листопад » 1 » Колекція Колодяжненського музею Лесі Українки поповнилась триптихом „Лесині весни”.
12:44
Колекція Колодяжненського музею Лесі Українки поповнилась триптихом „Лесині весни”.
Колекція Колодяжненського музею Лесі Українки поповнилась триптихом „Лесині весни”.
Кілька днів тому фондова колекція Колодяжненського музею Лесі Українки поповнилась триптихом „Лесині весни” київської художниці Лариси Володимирівни Іванової. Літографії мають назви: „Натуро-матінко! Я на твоєму лоні дитячі радощі і горе виливала”, „Гетьте, думи, ви , хмари осінні!”, „Ой, чи так красно в якій країні, як тут, на нашій рідній Волині!”, персонажами яких слугує образ Лесі Українки у дитячі та юнацькі роки. Теплі, ліричні акварелі, які висвітлюють зв’язок високочолої русявокосої дівчинки з розумними сіро-голубими очима та буйно заквітчаної землі, красу і силу якої майбутня поетеса відчуває в дитинстві босими ногами.
У музеї підібралась галерея високохудожніх творів Лариси Володимирівни: ілюстрації-оригінали до дитячої книги віршів Олени Пчілки „Дивна хатка”, Лесі Українки „Плине білий човник”, ілюстровані художницею. Лекційну залу літературного музею прикрашає портрет Лесі Українки роботи Лариси Іванової. Портрет Олени Пчілки нещодавно експонувався на виставці „Леся Українка та родина Косачів в портретах” і займає почесне місце у фондовій збірці музею.
Лариса Володимирівна родом з села Безбородькове Дніпропетровської обл. У 1950 році з відзнакою закінчила Дніпропетровське художнє училище. Навчалася в Київському художньому інституті, в майстерні книжкової графіки, у професора Іларіона Плещинського.
Щедрість таланту, мужність характеру, шляхетність вдачі з’єдналися, щоб явити світу феномен її таланту. Вона творить дива у своїй майстерні на тринадцятому поверсі.
Пропонуємо роботи української художниці Лариси Іванової:

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 737 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]