Головна » 2012 » Січень » 27 » Історична година пам’яті жертв Голокосту у Волинському краєзнавчому музеї.
15:37
Історична година пам’яті жертв Голокосту у Волинському краєзнавчому музеї.
Історична година пам’яті жертв Голокосту у Волинському краєзнавчому музеї.    27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році радянська армія звільнила в’язнів концтабору Освенцим (Аушвіц-Біркенау). З нагоди 65-річчя звільнення в’язнів Освенцима Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун оприлюднив послання, в якому закликав усі народи зберігати пам’ять про Голокост і відстоювати людську гідність для всіх.
   Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в 2012 році присвячений темі „Діти та Голокост”. Організація Об’єднаних Націй вшанує пам’ять півтора мільйона єврейських дітей, які загинули під час Голокосту, а також тисяч дітей народностей рома та сінті, інвалідів та інших осіб, які постраждали і загинули від рук нацистів та їх пособників.
   На вшанування пам'яті загиблих від Голокосту євреїв у області пройшла низка заходів, серед них – історична година „Трагедія єврейського народу”, яка відбулась  27 січня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею.
   Спеціально до цього заходу в музеї відкрито виставку „І дав їм Пам’ять і Ім’я”, на якій представлена історія Голокосту у Європі, починаючи з 1933 року і до кінця Другої світової війни. Виставка створена у Національному Меморіалі Катастрофи та Героїзму „Яд Вашем” в Ізраїлі і надана Волинською релігійною громадою прогресивного іудаїзму.
   На виставці також представлені світлини встановлених на Волині 56 пам’ятних знаків жертвам Голокосту. Також є світлини, які ілюструють як ведеться пошукова робота членами Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму по виявленню місць масових розстрілів євреїв під час Другої світової війни за сприяння Українського єврейського комітету, Американсько-єврейського комітету, французької пошукової організації Яхад-ін-Інум, зокрема католицьким священиком Патріком Дебуа. У ході пошукових робіт виявлено по всій Україні 600 місць поховань євреїв.
   Також на виставці представлені документи з Державного архіву Волинської області, зокрема, оголошення органів окупаційної влади, накази, розпорядження стосовно єврейського населення на окупованих територіях. Світлини з фондів Волинського краєзнавчого музею про сучасне життя Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму.
   У музеї розгорнута книжкова виставка. Книги, що змогли оглянути присутні – це Книги Пам’яті Єврейських громад, видані на івриті та англійській мові в Ізраїлі у післявоєнний період.
   У заході взяли участь: виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Сергій Швардовський, який розповів про події, пов’язані з Голокостом на території Волині, та діяльність єврейської громади у наші дні; Софія Шпрінгер, зі своїми спогадами про Голокост, який пережили її батьки.
   Музичні номери для зустрічі підготували викладачі Луцької музичної школи №1 імені Ф. Шопена. та члени товариства Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму.
   Всі присутні мали змогу переглянути документальний фільм Людмили Ченіцової „Голокост на території Волині”, знятий на Волинському телебаченні.
Фото Л.Максимова.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1606 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]