Головна » 2016 » May » 4 » Георгіївська чорно-жовта стрічка або традиційний червоно-чорний мак – якого кольору наша пам’ять?

Під такою назвою у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться чергова зустріч із циклу «Музейні посиденьки», присвячена Дню пам’яті та примирення, а також 71-ій річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8 – 9 травня 2016 р.).

Питання для обговорення:

• Феномен колективної пам’яті. Минуле, що формує майбутнє.
  • Походження прапора ОУН-УПА.
  • Червоно-чорне знамено: прапор УПА чи лише «бандерівського» ОУН?
  • Емблематичний зв'язок між стягом УПА і націонал-соціалістичною символікою: правда чи міф?
  • Червоно-чорний мак: символ пам’яті та примирення у загальноєвропейській традиції.
  • Походження Георгіївської чорно-жовтої стрічки.
  • Кольори Георгіївської стрічки та їх відношення до загальновизнаного культу Святого Георгія – християнського воїна-мученика.
  • Георгіївська стрічка – символ «Великої Вітчизняної війни» чи російського колабораціонізму?
  • Атрибутика Перемоги в українському суспільстві: пам’ять, яка об’єднує чи пам’ять, яка поглиблює розбрат?

Тільки на «Музейних посиденьках»: маловідомі сторінки історії російської та української символіки періоду Другої світової війни, чесний діалог про складні події минулого і сьогодення, а також нове коло спілкування і затишна атмосфера домашнього чаювання.

Час і місце зустрічі:

5 травня 2016 р. о 15.00 год.;

вул. Шопена, 20.

Телефон для довідок: 24-75-82

volyn-kray-mus.at.ua

Плата за вхід 10 грн.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 690 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2