Головна » 2012 » Лютий » 9 » Фонди Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки поповнилися витинанками Ярослави Галькун.
15:15
Фонди Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки поповнилися витинанками Ярослави Галькун.
Фонди Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки поповнилися витинанками Ярослави Галькун.
   У 2012 році основний фонд Музею Лесі Українки с.Колодяжне поповнився 14 витинанками. Їх подарувала Ярослава Галькун, волинська художниця-графік, майстер витинанок, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член молодіжного об’єднання Національної спілки художників України. Випускниця Київської академії образотворчого мистецтва та архітектури витинанками займається з дитинства і досягла значних успіхів.
   Витинанки – один із видів українського народного декоративного мистецтва. Це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого або кольорового паперу. Їх використовували для прикрашення стін, вікон, полиць, груб, коминів, печей.
   Подарунок Ярослави Галькун – це витинанки до „Лісової пісні” Лесі Українки: „Мавка”, „Лукаш”, „Водяна русалка”, „Перелесник”, „Той, що в скалі сидить”, „Той, що греблі рве”, „Лісовик”, „Перелесник”, „Куці”. У мініатюрному виданні „Леся Українка. Лісова пісня. Драма-феєрія в 3-х діях” (Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2006. – 308 с.), яке вийшло до 135- річчя від дня народження Лесі Українки та 95-річчя від часу написання драми, використані витинанки художниці.


   Тематика її витинанок різноманітна, торкається української культури, звичаїв, міфології, а також взаємодії людини із Всесвітом. У її творчому доробку сотні робіт.
   Вона володіє різноманітними графічними техніками: офорт, літографія, лінорит, творить акварелі.
   Ярослава Галькун брала участь у багатьох виставках як в Україні – у Луцьку, Києві, Львові, Черкасах, Івано-Франківську, Севастополі, так і за кордоном – у Польщі, Литві, Іспанії.
Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 1352 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]