Головна » 2012 » Березень » 21 » Експозиція Музею волинської ікони поповнилася новими експонатами.
Експозиція Музею волинської ікони поповнилася новими експонатами.
Наприкінці березня 2012 року до Музею волинської ікони повернулися ікона „Архангел Михаїл” та скульптура Святий Єронім, які  були реставровані у Національній академії образотворчого мистецтва і  архітектури м. Києва та Львівському філіалі Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Пам’ятки поповнили експозицію музею. Ікону „Архангел Михаїл” підготувала до експонування  реставратор Волинського краєзнавчого музею Лариса Обухович.
Ікона „Архангел Михаїл” XVIII ст. стилістично споріднена з творами іконописців Михнівського малярського осередку. Їх творам притаманні яскраві насичені кольори, народний типаж, використання кольорових лаків. Лик архангела відзначений миловидністю і ліричністю. Особливо вражає поєднання сріблення і золочення на обладунку і тлі ікони з  насиченими кольорами: глибокий зелений на крилах, яскраво-червоний на плащі, блакитний на державі. Постать архангела Михаїла величава і монументальна. Ікона стала окрасою одного з залів музею.
Скульптура Святого Єроніма XVIII ст. була виготовлена для костелу і прикрашала його інтер’єр. Постать Святого відзначена динамічною виразністю. Обличчя – суворе і рішуче. Відсутність левкасу і фарбового шару дають можливість роздивитися фактуру дерева та подивуватися майстерності різьбяра – автора скульптури.
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 730 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1