Головна » 2011 » Жовтень » 13 » До свята Покрови Пресвятої Богородиці.
До свята Покрови Пресвятої Богородиці.
Напередодні свята Покрови до Музею волинської ікони  завітали учні 8 і 10 класів навчально-виховного комплексу ліцею №9 у м.Луцьку. Школярі з цікавістю вислухали розповіді наукових працівників музею Світлани Василевської і Людмили Карпюк про історію виникнення свята, народні звичаї і обряди, пов’язані із святкуванням, а також традиції і особливості іконографії Покрову Пресвятої Богородиці.
Особливий інтерес у слухачів викликав виступ відомого луцького художника Володимира Жупанюка, який презентував свій твір „Покрова”. Автор розповів про творчі пошуки, вивчення краєзнавчого матеріалу та історичних постатей. Твір художника вирізняється особливістю композиції, своєрідним поєднанням іконопису та історичної картини, присутністю відомих осіб – Тараса Шевченка, Лесі Українки, Григорій Сковорода та ін. Діти зацікавлені розповіддю митця „засипали” його  масою несподіваних запитань, а потім безпосередньо спілкувалися з ним. За традицією, яка склалася у Музеї волинської ікони, всім присутнім на заході були вручені подарунки – буклети про музей.
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 591 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0