Головна » 2013 » Січень » 31 » До Дня визволення міста Луцька від німецько-фашистських загарбників у Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч із ветераном війни.

31 січня 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч із ветераном Другої світової війни Анатолієм Івановичем Ольховичем „Пам’ять людська не забуде повік”, приурочена до Дня визволення міста Луцька від німецько-фашистських загарбників.
Звільнення міста розпочалося в ході Рівне-Луцької наступальної операції, яка проводилася з 27 січня по 11 квітня 1944 року силами 13-ї армії 1-го Українського фронту. У визволенні брало участь з’єднання 1-го кавалерійського корпусу під командуванням генерал-лейтенанта В. Баранова та 2-га гвардійська кавалерійська дивізія генерал-майора Х.Мамсурова, котрі просувались у напрямку Теремно – Підгайці. Також, 7-ма гвардійська кавалерійська дивізія полковника І.Васильєва вела наступ на місто з півночі. 2 лютого 1944 року місто Луцьк було звільнене від німецько-фашистських загарбників.
На зустрічі ветеран Другої світової війни А.І. Ольхович, партизан загону М.Прокоп’юка, поділився спогадами про важкі воєнні роки та про внесок партизанів Волині у визволення краю.
З матеріалами експозиції „Волинь у роки Другої світової війни” ознайомила завідувач відділу новітньої історії Тетяна Дудар.
На заході було розгорнуто виставку матеріалів, які зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею і стосуються Рівне-Луцької наступальної операції, зокрема, матеріали В.Баранова, В.Єщенка, М.Волкова, М.Калініченка, С.Рабцуна, О.Кірюшкіна, П.Туза та інших. На виставці також представлені нововиявлені світлини окупованого та звільненого міста Луцька, з якими присутніх ознайомила молодший науковий співробітник відділу новітньої історії Олена Дубень.
На зустрічі були присутні учні 5 класу Спеціалізованої загальноосвітньої школи № 1 міста Луцька.

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 650 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/7