Головна » 2012 » Лютий » 24 » До дня народження Лесі Українки у Художньому музеї Луцька відкрилась виставка графіки Михайла Савицького.
   В рамках заходів по вшануванню пам’яті Лесі Українки у Волинській області, 24 лютого 2012 року в Художньому музеї м. Луцька відкрилась виставка творів графіки волинського художника Михайла Савицького. Експозицію сформовано із серії ліноритів, що виконані в 1971 році: „Портрет поетеси Лесі Українки”, цикл ілюстрацій до драми феєрії „Лісова пісня”. Твори вражають майстерністю виконання, вмінням художника засобами лінії, начерку передати глибинний настроєвий зміст, ритми та мелодику літературного тексту. Створені Михайлом Савицьким проникливі художні образи означені стилістичною цілісністю й вишуканістю. Виставка надає можливість глядачам осмислити професійну графіку та специфічні особливості її виражальної мови. Студентська молодь зможе відкрити для себе ім’я цього талановитого мистця який багато зробив для справи становлення художнього життя Луцька.

Довідка:
   Михайло Феліксович Савицький народився 8 травня 1930 року в Луцьку. Тут пройшли його дитинство та шкільні роки. Повоєнного 1949 року він став студентом живописно-декоративного відділення училища імені Івана Труша (викладачі з фаху Г. І. Чукіна, В. І. Черкасов, О. Я. Шатковський та ін.). Тут М. Савицький навчався до 1956 року, після чого повернувся у рідне місто. Свою трудову діяльність розпочав у Волинському обласному кооперативному товаристві художників. Одразу по закінченні училища став учасником художніх виставок в обласному центрі.
   У 1961 році Михайло Феліксович знову розпочав навчання, але цього разу заочно. 1967 році він закінчив факультет графіки Львівського поліграфічного інституту імені Івана Федорова (викладачі з фаху В. Л. Бунов, Р. С. Сільвестров).
   Поле діяльності М. Ф. Савицького досить різнопланове: працював у станковому і монументальному живописі, графіці є виконавцем чималої кількості оформлюваних робіт. Проте у своїй творчості художник віддає перевагу графіці. Твори саме цього виду образотворчого мистецтва презентують його мистецький доробок на художніх виставках у Луцьку, Києві, інших містах Радянського Союзу, серед яких: серія літографій до твору „Лісова пісня” Лесі Українки (1975р.), „Портрет Григорія Сковороди” (1972р.), „Портрет Лесі Українки” (1985р.) та ін. В переліку його виставкової діяльності – кілька персональних, чимало республіканських виставок учасником яких він був з 1970 року.
   Після скасування Товариства волинських художників і до виходу на заслужений відпочинок він працював у художньо-виробничих майстернях Художнього фонду. 1977 році Михайло Феліксович вступив у члени Спілки художників УРСР. Дотепер М. Савицький мешкає в Луцьку, творчо працює.
Категорія: Художній музей | Переглядів: 926 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0