Головна » 2012 » Серпень » 6 » Археологічні знахідки з Шацького району тепер доступні для огляду в Любомльському краєзнавчому музеї.
У Любомльському краєзнавчому музеї, в постійнодіючій експозиції залу археології, створено вітрину, присвячену новим дослідженням на території Шацького району. Усі матеріали були отримані під час робіт Шацької рятівної археологічної експедиції ДП «Волинські старожитності» протягом 2009-2012 р.р. і походять з пам’яток в Шацьку та сіл Світязь, Пулемець, Кошари, Пульмо. Найбільше цікавих знахідок представлено з розкопок  багатошарового поселення в ур. Сад, що в Шацьку. Серед них цілі та реставровані посудини класичної фази поморської культури (середина VІ-IV ст. до н.е), середньовічні металеві прикраси, елементи одягу, побутові речі, знаряддя праці, монети та зброя, а також вироби з кістки і каменю. Найдавнішими знахідками є сверлені кам’яні сокири та біфаціальна сокира з кременю, які датуються епохою бронзи.
Вітрину змонтовано за кошти ДП «Волинські старожитності». Надалі планується розширення виставки, так як музейна колекція з Шацького району постійно поповнюється новими знахідками, які мають велику наукову і експозиційну цінність, та не повинні вкриватися пилом в фондосховищі. Відкриття вітрини відбулося за сприяння і підтримки директора Любомльського музею Остапюка Олександра Дмитровича.

Джерело: ДП „Волиеські старожитності”, 6.08.2012
Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 737 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0