Головна » Архів матеріалів
   11 жовтня Волинська облрада підтримала запит Олександра Пирожика щодо виконання рішення обласної ради про створення в Луцьку Музею жертв тоталітарних режимів. Відповідний запит скерували голові обласної ради Володимиру Войтовичу та директору Волинського технікуму Національного університету харчових технологій Ігорю Корчуку.
   З ініціативи керівництва ДП „Волиньвугілля” та відділу з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю міськвиконкому в Нововолинському історичному музеї відбулася тематична екскурсія для вихованців вищого професійного училища, які навчаються за гірничими спеціальностями.
   10 жовтня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулася історична година „Вони боролися за волю України”, присвячена 71-ій річниці створення Української Повстанської Армії, 70-ій річниці існування Колківської республіки та 70-ій річниці бою в с. Новий Загорів.
   8 жовтня у Володимир-Волинському історичному музеї відбулася презентація виставки вишитих картин Сергія Притули.
   Для учнів 9-10 класів школи №17 міста Луцька організували екскурсійну поїздку відомими історичними місцями та музеями волинського краю. Школярі мали змогу не лише чути про героїчні події на уроках, а й побачити на власні очі та відчути своїми серцями.
   Волинський краєзнавчий музей спільно з кафедрою документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та управлінням освіти Луцької міської ради 3 грудня 2013 року проводить ІІ Волинську науково-практичну конференцію „Музейна педагогіка. Теорія і практика”, присвячену співпраці музеїв та освітніх закладів. Заявки для участі та тексти виступів просять подати у друкованому та електронному варіантах до 20 листопада 2013 року.
Інформаційний лист.
   У селі Рокині Луцького району в експозиції просто неба «Козацький зимівник» музею історії сільського господарства Волині з’явився новий експонат.
   4 жовтня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею було проведено екологічну годину «Бережіть нас, добрі люди!» до Всесвітнього дня захисту тварин. Рішення про його щорічне відзначення прийняв Міжнародний конгрес прибічників руху захисту природи у Флоренції в 1931 році.
   На Волині уже кілька років тривають розмови про облаштування музею в колишній Луцькій тюрмі, де 22—23 червня 1941 року органи НКВС розстріляли від 2 до 4 тисяч українських патріотів, – про це йдеться на шпальтах газети «Волинь-нова».
   З нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку і Дня ветерана 1 жовтня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни, учасником битви під Кенігсбергом Василем Тихоновичем Мельничуком (1922 р.н.), ветеранами Спілки колишніх малолітніх в’язнів – жертв нацизму, фотомайстром Владленом Дроботьком.
   Праправнучата племінниця Ігоря Стравінського Анастасія Козаченко подякувала Волині та загалом Україні за пошанування пам’яті видатного композитора. Зокрема вона зазначила: «Постать Ігоря Стравінського є знаковою у світовій культурній спадщині. Жоден великий концерт не відбувається без його творів. Однак, розчулює те, що саме в Устилузі збережено родинну садибу, а в Росії поки що – жодного музею».
   У місті Устилуг (Волинська область), після тривалого ремонту та реконструкції знову відкрив свої двері єдиний у світі музей-садиба видатного композитора ХХ століття Ігоря Стравінського. Відтворено вигляд будинку, який він мав на початку ХХ століття.
   Сьогодні виповнюється 121 рік від дня народження математика зі світовим ім’ям, славного сина своєї батьківщини, уродженця села Човниця Ківерцівського району Михайла Кравчука.
   Офіційне відкриття музею-садиби Ігоря Стравінського в Устилузі відбудеться 29 вересня о 13 годині за участю голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука.
   Майже три тисячі розстріляних людей і спалене вщент село - цими днями на Волині вшановували жертв кортеліської трагедії. Сімдесят один рік тому під час каральної операції німецькі окупанти помстилися волинянам за допомогу партизанам. Про це телеканалу „Перший національний” розповіла директор Кортеліського історичного музею Марія Ярошук та жителі села.
   29 вересня в містечку Устилузі Волинської області запрацює оновлений Музей Ігоря Стравінського, перший і єдиний у світі музей, присвячений видатному композиторові. Завершено реставраційні роботи меморіального будинку-садиби І.Стравінського. Відтворено вигляд будинку, який він мав на початку ХХ століття, оформлено нову експозицію музею.
   27-29 вересня у м.Луцьку відбудеться Сьомий Міжнародний фестиваль українського фольклору „Берегиня”. У рамках фестивалю у  Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка розгорнута виставка весільних костюмів та рушників „На щастя, на долю”, основна частина якої оформлена унікальними експонатами з фондів Волинського краєзнавчого музею.
   24 вересня студентам-першокурсникам Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки показали Музей технічного прогресу та фільм «Все включено. Канікули в Греції» у СРК «Адреналін сіті».
   Активісти Маневицької РМГО «Батьківщина Молода» вирішили підтримати розпочату у Луцьку серію заходів, присвячених знайомству молоді із культурним надбанням Волинського краю. Тому 23 вересня 2013 року для учнів 9 класу Маневицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 було організовано екскурсію до Маневицького краєзнавчого музею.
   21 вересня, у свято Різдва Пресвятої Богородиці, віруючі Української Православної Церкви Київського Патріархату вже удев’яте здійснили паломництво до Чудотворної Холмської ікони Богородиці, яка зберігається у Музеї волинської ікони.
   Все більше позитивних та теплих відгуків збирає Музей технічного прогресу, котрий за два місяці від дня відкриття прийняв у своїх стінах близько шести тисяч відвідувачів. Лучани та гості міста з інтересом знайомляться з унікальною експозицією музею та залишають слова подяки.
   19 вересня у конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбувся тематичний вечір, приурочений Дню партизанської слави.
   Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки поповнився новими експонатами. На прохання керівництва, благодійний фонд надав допомогу на закупівлю копій мундирів та оригіналу нагороди, що мають історичну цінність для нашого міста.
   У музеї історії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки студенти педагогічного інституту зустрілися з ветераном партизанського руху у роки війни Анатолієм Ольховичем.
   17-18 вересня у Музеї волинської ікони, відділі Волинського краєзнавчого музею, відбувся дводенний польсько-український семінар музеїв регіонів-партнерів Лодзького воєводства „Наша спадщина – наші музеї”, у якому взяли участь музеєзнавці з Лодзького воєводства, а також Волинської та Вінницької областей України.
   19 вересня о 16.00 у виставковому залі «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» відкривається виставка «Відроджені святині православ’я», яка репрезентує унікальні твори сакрального мистецтва, досліджені й відреставровані Національним науково-дослідним реставраційним центром України. Відвідувачі побачать кращі твори сакрального мистецтва з музеїв України. На виставці, зокрема, будуть представлені відреставровані ікони з фондів Волинського краєзнавчого музею.
   Відеоекскурсію Музеєм технічного прогресу влаштували журналісти у телешоу „Ранок „Нової Волині” на телеканалі „Нова Волинь”.
   В Устилузі завершуються реставраційні роботи музею-садиби Ігоря Стравінського. Протягом 7 місяців будівельники намагалися відтворити вигляд будинку, який він мав на початку ХХ століття.
   Президент України Віктор Янукович під час робочої поїздки до Волинської області 12 вересня відвідав у Луцьку Музей волинської ікони.
   17-18 вересня у Музеї волинської ікони, відділі Волинського краєзнавчого музею, відбудеться дводенний польсько-український семінар музеїв регіонів-партнерів Лодзького воєводства „Наша спадщина – наші музеї”, у якому візьмуть участь музеєзнавці з Лодзького воєводства, а також Волинської та Вінницької областей України.
П Р О Г Р А М А
   З 8 травня по 26 серпня у Національному художньому музеї Республіки Білорусь експонувалася виставка „Портрети володарів і магнатів Великого князівства Литовського” зі збірок Львівського історичного музею, Львівської національної галереї мистецтв та Волинського краєзнавчого музею (Луцьк). Вона стала одною з яскравих культурних подій Республіки Білорусь і користувалася великим успіхом у жителів та гостей Мінська. Про це йдеться у листах подяки директору Волинського краєзнавчого музею Анатолію Силюку від Національного художнього музею Республіки Білорусь.
   Уже виповнився рік, як перестало битися серце Григорія Олександровича Гуртового – засновника і багаторічного директора Торчинського народного історичного музею.
   9 вересня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Наталії Ужвій «Я просто жила цим життям» (до 115-ї річниці від дня народження) із циклу «Відомі жінки Волині».
   8 вересня вірні Української православної церкви вшанували чудотворний Холмський образ Богородиці. Від Свято-Покровського кафедрального храму до Музею волинської ікони, де перебуває чудотворна ікона, священнослужителі Луцького міського і районного благочинь, а також чисельні віряни пройшли хресним ходом з церковними піснеспівами центральними вулицями міста.
« 1 2 ... 86 87 88 89 90 ... 112 113 »