Головна » Архів матеріалів
Наприкінці березня 2012 року до Музею волинської ікони повернулися ікона „Архангел Михаїл” та скульптура Святий Єронім, які  були реставровані у Національній академії образотворчого мистецтва і  архітектури м. Києва та Львівському філіалі Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Пам’ятки поповнили експозицію музею. Ікону „Архангел Михаїл” підготувала до експонування  реставратор Волинського краєзнавчого музею Лариса Обухович.
     20 березня 2012 року до Музею волинської ікони завітали православні віруючі  і священнослужителі з Словакії, які здійснювали паломництво по святих місцях України. Напередодні вони побували у Почаєві, де молилися біля чудотворної Почаївської ікони Богородиці.  У музеї паломники схилили голови перед Холмською Чудотворною іконою Богородиці та проспівали акафіст Пресвятій Богородиці.
    Волинський краєзнавчий музей організував вечір-зустріч „Музейна доля Григорія Гуртового” (до 55-річчя заснування Торчинського народного історичного музею) та презентацію книги „Г.Гуртовий. Городок. Історична доля села Городок Луцького району: Історико-краєзнавчі нариси. – Луцьк: Надстир'я, 2011”. На зустріч прийшли колеги краєзнавці, музейники, історики, учні Г.Гуртового.
16 березня 2012 року вперше у Луцьку відкрилась унікальна виставка мікромініатюр Володимира Казаряна „Восьме чудо світу”, на якому свій творчий доробок представив сам всесвітньо відомий майстер. Окрім того автор презентував власний тритомник віршів та виконав декілька власних пісень на українській мові.
Відвідувачі також вперше побачили портрет Джоконди в мільйон разів менший оригіналу.
На виставці „Восьме чудо світу” представлені унікальні шедеври мікромініатюри.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про проведення Вісімнадцятого обласного конкурсу
"Волинська писанка третього тисячоліття"

Мета конкурсу: сприяти розвитку писанкарства у краї, дослідженню великодньої звичаєвості та обрядовості.
Нещодавно у Володимир-Волинському історичному музеї відкрито виставку історико-технічного стендового моделювання, автором якої є Михайло Ляшук. На виставці в музеї репрезентується понад 30 моделей, здебільшого це винищувальна авіація, тобто літаки періоду ІІ Світової війни (радянські і німецькі), також танки, бронетранспортери, навіть фігурки офіцерів і солдатів!
Щороку в родині Косачів відзначали роковини Тараса Шевченка, в програмі яких були, так звані, «відчити», декламування напам’ять творів поета, художнє читання «Гайдамаків», «Катерини», презентація творів Лесі Українки про Шевченка. Продовжуючи Косачівську традицію, в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки також проводяться Шевченківські дні. Цього року літературно-музичний вечір носить назву «Як я її люблю, мою Україну!».
    9 березня 2012 року сектор Волинського краєзнавчого музею "Шевченківська світлиця Миколи Куделі" проекспонував у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка на мистецькому заході, присвяченому 198-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, пересувну виставку "Кобзарів"  "Уклін Тарасові". Широкому загалу відвідувачів наукові працівники музею представили 100 "Кобзарів" із колекції Миколи Куделі.
   У Ковельському історичному музеї діє виставка робіт місцевих художників, на якій представлено 57 картин, що експонуються вперше. Свої роботи виставили 9 митців, семеро з них – жінки. Ініціатором проведення виставки, присвяченій жіночому святу – 8 березня, є ковельчанка Оксана Цюп´яшук. Як керівник гуртка «Чарівний пензлик» при Палаці учнівської молоді ім.І.Франка вона вже 14 років навчає дітей майстерності малювання.
Волинський краєзнавчий музей
Прес-реліз
ВПЕРШЕ У ЛУЦЬКУ
УНІКАЛЬНА ВИСТАВКА МІКРОМІНІАТЮР ВОЛОДИМИРА КАЗАРЯНА "ВОСЬМЕ ЧУДО СВІТУ"
 16 березня в 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відкривається унікальна виставка мікрошедеврів всесвітньо відомого майстра
Владимира Казаряна

У Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Весняний вернісаж» юного художника з Вінниці Костянтина Сапуна. У відкритті виставки брали участь: Анатолій Силюк – директор Волинського краєзнавчого музею, засл. працівник культури України, Зоя Навроцька – мистецтвознавець, засл. працівник культури України, автор виставки – Костянтин Сапун, Любов Хоменчук – бабуся юного художника.
« 1 2 ... 84 85 86 87 88 ... 91 92 »