Головна » Архів матеріалів
    31 березня 2012 року у Володимир-Волинському історичному музеї відбувся передвеликодній майстер-клас з писанкарства, організований викладачами та студентами Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А.Кримського.
   Досвідчені педагоги Леся Дембровська, Оксана Білик, Валентина Залуніна разом із студентами зразкової студії писанкарства «Писанки княжого граду» демонстрували зразки досконалості та майстерності в орнаментуванні та розписі пасхальних символів-писанок.
     30 березня 2012 року на базі історико-культурного заповідника „Старий Луцьк” відбулись чергові „Любартівські читання” – наукова конференція, що традиційно збирає науковців з багатьох регіонів держави та з-за кордону. І кожного разу ця конференція збирає все більше науковців, що засвідчує великий інтерес до історії Старого Луцька. У старовинному залі заповідника з доповідями виступали історики, архітектори, краєзнавці, фахівці музейних та пам’яткоохоронних галузей.
   У конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбувся вечір-портрет Габріелі Запольської «ЇЇ душа жила на Волині», приурочений до 155-ої річниці від дня народження польської письменниці й актриси, волинянки за походженням. Акція проходила в рамках музейного проекту «Відомі жінки Волині», започаткованого співробітниками відділу науково-освітньої роботи музею.
   До 130-ої річниці від дня народження В’ячеслава Липинського – відомого політичного і державного діяча початку ХХ століття, історика, соціолога, публіциста, теоретика українського консерватизму, уродженця Волині Волинським краєзнавчим музеєм започатковано низку заходів.

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
 
Про відзначення 130-річчя з дня народження Ігоря Федоровича Стравінського
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
 
Про відзначення 130-річчя з дня народження В’ячеслава Казимировича Липинського
 
   „Пам’ять. 70 років потому” – електронну книгу з такою назвою презентували у  Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки. Її автор – 90-літній полковник Іван Михайлин. У книзі ветеран пише про наболіле –  нелегку долю фронтовика та тернистий шлях офіцера.
     Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, Старовижівським народним краєзнавчим музеєм підготовлено і 27 березня 2012 року проведено в смт. Стара Вижівка сорокову  Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Старовижівщина та її населені пункти в історії України та Волині”.

Волинський краєзнавчий музей та кафедра документознавства і музейної справи Волинського національного університету імені Лесі Українки з нагоди 35-річчя з часу заснування Міжнародного дня музеїв  та 125-річчя музейної справи на Волині проводять у м. Луцьку на базі Волинського краєзнавчого музею 16 травня 2012 року  
 Третій круглий стіл на тему
"Музеї у дослідженні та збереженні пам’яток культурної спадщини західноукраїнських етнічних земель"
   26 березня 2012 року, до 135-их річниць від дня народження Д. Щербаківського (1877-1927), Федора Шміта (1877-1942) і Миколи Макаренка (1877-1938), на історичному  факультеті Волинського національного університету імені Лесі  Українки була відкрита виставка „Їм сурми не грали”.
     У Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки „Мініатюрні моделі вітрильників у пляшках” з приватної колекції Володимира Ящука.
Власник і автор виставки – Володимир Пантелеймонович Ящук– приватний підприємець, уродженець Тернопілля, нині житель села Промінь Луцького району Волинської області.
Наприкінці березня 2012 року до Музею волинської ікони повернулися ікона „Архангел Михаїл” та скульптура Святий Єронім, які  були реставровані у Національній академії образотворчого мистецтва і  архітектури м. Києва та Львівському філіалі Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Пам’ятки поповнили експозицію музею. Ікону „Архангел Михаїл” підготувала до експонування  реставратор Волинського краєзнавчого музею Лариса Обухович.
     20 березня 2012 року до Музею волинської ікони завітали православні віруючі  і священнослужителі з Словакії, які здійснювали паломництво по святих місцях України. Напередодні вони побували у Почаєві, де молилися біля чудотворної Почаївської ікони Богородиці.  У музеї паломники схилили голови перед Холмською Чудотворною іконою Богородиці та проспівали акафіст Пресвятій Богородиці.
    Волинський краєзнавчий музей організував вечір-зустріч „Музейна доля Григорія Гуртового” (до 55-річчя заснування Торчинського народного історичного музею) та презентацію книги „Г.Гуртовий. Городок. Історична доля села Городок Луцького району: Історико-краєзнавчі нариси. – Луцьк: Надстир'я, 2011”. На зустріч прийшли колеги краєзнавці, музейники, історики, учні Г.Гуртового.
16 березня 2012 року вперше у Луцьку відкрилась унікальна виставка мікромініатюр Володимира Казаряна „Восьме чудо світу”, на якому свій творчий доробок представив сам всесвітньо відомий майстер. Окрім того автор презентував власний тритомник віршів та виконав декілька власних пісень на українській мові.
Відвідувачі також вперше побачили портрет Джоконди в мільйон разів менший оригіналу.
На виставці „Восьме чудо світу” представлені унікальні шедеври мікромініатюри.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про проведення Вісімнадцятого обласного конкурсу
"Волинська писанка третього тисячоліття"
 
Мета конкурсу: сприяти розвитку писанкарства у краї, дослідженню великодньої звичаєвості та обрядовості.
Нещодавно у Володимир-Волинському історичному музеї відкрито виставку історико-технічного стендового моделювання, автором якої є Михайло Ляшук. На виставці в музеї репрезентується понад 30 моделей, здебільшого це винищувальна авіація, тобто літаки періоду ІІ Світової війни (радянські і німецькі), також танки, бронетранспортери, навіть фігурки офіцерів і солдатів!
Щороку в родині Косачів відзначали роковини Тараса Шевченка, в програмі яких були, так звані, «відчити», декламування напам’ять творів поета, художнє читання «Гайдамаків», «Катерини», презентація творів Лесі Українки про Шевченка. Продовжуючи Косачівську традицію, в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки також проводяться Шевченківські дні. Цього року літературно-музичний вечір носить назву «Як я її люблю, мою Україну!».
    9 березня 2012 року сектор Волинського краєзнавчого музею "Шевченківська світлиця Миколи Куделі" проекспонував у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка на мистецькому заході, присвяченому 198-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, пересувну виставку "Кобзарів"  "Уклін Тарасові". Широкому загалу відвідувачів наукові працівники музею представили 100 "Кобзарів" із колекції Миколи Куделі.
   У Ковельському історичному музеї діє виставка робіт місцевих художників, на якій представлено 57 картин, що експонуються вперше. Свої роботи виставили 9 митців, семеро з них – жінки. Ініціатором проведення виставки, присвяченій жіночому святу – 8 березня, є ковельчанка Оксана Цюп´яшук. Як керівник гуртка «Чарівний пензлик» при Палаці учнівської молоді ім.І.Франка вона вже 14 років навчає дітей майстерності малювання.
Волинський краєзнавчий музей
Прес-реліз
ВПЕРШЕ У ЛУЦЬКУ
УНІКАЛЬНА ВИСТАВКА МІКРОМІНІАТЮР ВОЛОДИМИРА КАЗАРЯНА "ВОСЬМЕ ЧУДО СВІТУ"
 16 березня в 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відкривається унікальна виставка мікрошедеврів всесвітньо відомого майстра
Владимира Казаряна

У Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Весняний вернісаж» юного художника з Вінниці Костянтина Сапуна. У відкритті виставки брали участь: Анатолій Силюк – директор Волинського краєзнавчого музею, засл. працівник культури України, Зоя Навроцька – мистецтвознавець, засл. працівник культури України, автор виставки – Костянтин Сапун, Любов Хоменчук – бабуся юного художника.
« 1 2 ... 141 142 143 144 145 ... 149 150 »