Головна » Архів матеріалів
   8 травня 2012 року у Володимир-Волинському історичному музеї відбулася презентація першої персональної виставки соломоплетіння Людмили Данилюк під назвою «Чарівна соломинка». Із звичайної соломки Люда творить неймовірні речі: квіти, ляльки, цукерниці, сумки, дідухи, капелюхи – їй під силу зробити будь-яку річ із «сонячного» матеріалу, проте, звичайно, потрібно мати неабияке терпіння та фантазію, а головне –Музейні працівники Волині
щиро вітають
директора Любомльського краєзнавчого музею
Олександра Дмитровича Остапюка
   У зв’язку з відзначенням 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років 7 травня 2012 року в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся урок мужності та відкриття виставки «Доля людини в історії краю», яка присвячена пам’яті Миколи Олександровича Царенка – ветерана Великої Вітчизняної війни, патріарха волинської культури.
   М.О.Царенко з 1941 року і до кінця війни перебував на фронті. Згодом Микола Олександрович довгий час очолював управління культури у Волинській області.
Про це стало відомо 4 травня під час сесії Волинської обласної ради.
Депутат ради Ігор Гузь («Фронт Змін») виступив із депутатським запитом, у якому розповів, що ініціатором створення музею є екс-депутат, виходець із села, директор музею історії Луцького Хрестовоздвиженського братства Андрій Бондарчук.
3 травня 2012 року у Любомльському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Любомльщина – у трудових відзнаках і нагородах», присвячена уродженцям та мешканцям Любомльського району, котрі були нагороджені високими нагородами СРСР та України. За період Радянського Союзу державними нагородами пошановано більше 900 жителів Любомльщини. 
   Уже вдруге в Ковельському історичному музеї розгорнуто фотовиставку «Ковельщина у вогні. Хроніка 1941-1945 років», приурочену Дню Перемоги. Торік унікальні світлини ковельчани та гості нашого міста побачили вперше. Експозиція із трьохсот фотографій про часи окупації Ковеля та Ковельського району в роки Великої Вітчизняної війни створена за копіями матеріалів німецьких архівів, які
   Для сивочолих ветеранів війна – це частина життя, яка повстає у спогадах, ранах і нагородах, які й нині знаходять своїх героїв. У Волинському національному університеті імені Лесі Українки уже стало доброю традицією в ці травневі дні зустрічатися з ветеранами війни – нашими працівниками. 3 травня 2012 року студенти юридичного факультету прийшли до музею, щоби привітати Вадима Кудя з Днем Перемоги, послухати спогади про нелегкі юнацькі роки, про його участь у війні.
    27 квітня 2012 року в будівлі повітової канцелярії ХVІІ-ХVІІІ століття, у Художньому музеї м.Луцька, лучанам та шанувальникам мистецтва була унікальна змога почути поетичні тексти Остапа Сливинського у вкрай харизматичному авторському виконанні, поспілкуватися про європейську культуру, насолодитися мистецтвом українського слова, послухати музику, поринути у витончену естетику.
   У Музеї історії Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулася цікава зустріч студентів Педагогічного інституту із завідувачем кафедри здоров’я та фізичної культури, доцентом Анатолієм Вольчинським.
   Присутні ще раз пригадали події 26-річної давнини, коли сталася страшна екологічна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції, спричинена вибухом і руйнуванням четвертого енергоблоку.
     У Голобах ім’ям Героя Радянського Союзу, гвардії майора Чічіко Бенделіані названо одну з вулиць селища та районний будинок культури. У місцевій загальноосвітній школі діє історичний музей. В його експозиції чільне місце займають і матеріали про легендарного льотчика, який здійснив понад 400 бойових вильотів, особисто збив 12, а в групі – 20 ворожих літаків.
    У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір „Чорнобильська сльоза” до 26-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Це чорна дата, що позначає одну з найбільших трагедій в історії українського народу і всього людства. Вона провела у людській свідомості болісну межу, яка розділила наше буття на до- і післячорнобильське. Ця техногенна катастрофа призвела до величезних економічних витрат, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії та людських втрат, які вже ніхто не зможе порахувати.
   Волинський краєзнавчий музей та Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки 11-12 травня 2012 року проводять Міжнародну історико-краєзнавчу наукову конференцію „Україна та Волинь у наполеонівських війнах”, присвячену 200-річчю війни 1812 року.
ГО «Український центр розвитку музейної справи» спільно з Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» оголошують про початок VII Всеукраїнської акції «Музейна подія року - 2011». Кінцевий термін подання пропозицій до переліку подій – 6 травня 2012 року.
  Щорічна Всеукраїнська благодійна акція «Музейна подія року» (далі - акція) заснована Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» спільно із ГО «Український центр розвитку музейної справи».
19 квітня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся круглий стіл до Дня пам'яток історії та культури, якій зібрав представників влади, науковців, музейних працівників, краєзнавців, археологів, архітекторів, представників туристичної галузі. З привітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Іванович Курилюк.
   19 квітня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося підбиття підсумків та нагородження переможців Вісімнадцятого обласного конкурсу „Волинська писанка третього тисячоліття”.
   У конкурсі взяли участь 39 учасників з Луцька, Володимира-Волинського, Ківерець, Локач, із сіл Шацького та Старовижівського районів.
   Цьогоріч на відновлення пам’яток історії волинського краю держава виділила 15 млн грн. Про це голова облдержадміністрації Борис Клімчук  поінформував журналістів на брифінгу на тему: „Державні капітальні інвестиції у розвиток Волині та збереження її історичної спадщини після внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2012 рік”.
У селі Затурці Локачинського району в 130-ту річницю від дня народження видатного українського політичного діяча, історика  В’ячеслава Липинського громадськість Волині, гості з інших областей та з-за кордону, місцеві жителі вшанували його пам’ять. У Затурцях, на малій батьківщині В’ячеслава Липинського,  зібралося багато людей.
    Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинським національним університетом імені Лесі Українки на базі історичного факультету проведено Міжнародну наукову конференцію „Суспільно-політична спадщина В’ячеслава Липинського і сучасність”, присвячену 130-річчю від дня народження історика, політолога і державного діяча, публіциста, теоретика українського консерватизму початку ХХ століття, уродженця Волині В’ячеслава Липинського.
    Кожен з нас родом із дитинства, у якому з давнини віків панувала казка. Тому і діти, й дорослі з радістю завітали до Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, у якому відкрилась чергова виставка під назвою „Заглянь до казки у віконце”.
    Управління культури і туризму Волинської обласної державної адміністрації, Волинський краєзнавчий музей до Всесвітнього Дня охорони пам'яток історії та культури проводять круглий стіл. Під час проведення засідання відбудеться презентація нового видання ДП "Волинські старожитності" – книги Григорія Гуртового "Білосток з найдавніших часів. Краєзнавчі нариси". У книзі на основі археологічних, архівних, історичних джерел, переказів і спогадів висвітлено історію села Білосток Луцького району.

Христос Воскрес!


Перший Волинський обласний музейний фестиваль
"Музейний туристичний ресурс – 2012"


    Ми раді запросити Вас на Перший Волинський обласний музейний фестиваль "Музейний туристичний ресурс – 2012", який буде проходити на базі Волинського краєзнавчого музею з 16 по 17 травня 2012 року.
    У Музеї етнографії Волині та Полісся Волинського національного університету імені Лесі Українки відбувся навчально-виховний захід «Зустріч весни». Його організували та провели четвертокурсники спеціальності «Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури» для учнів першого класу СЗОШ № 5 м. Луцька.
   Оскільки сприйняття музейної інформації вимагає великого розумового і фізичного напруження, майбутні музеєзнавці побудували захід з урахуванням вікових особливостей дітей.
    У Волинському краєзнавчому музеї в ході відзначення в області Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів відбулося відкриття виставки „Війна. Вижити і повернутись”.
   На виставці були представлені матеріали про людей, життя яких перекреслила Друга світова війна. Суспільство, а особливо в радянські часи не помічало в’язнів фашистських концтаборів, дітей народжених у неволі, осіб вивезених на примусові роботи до Рейху, які отримали тавро остарбайтерів.
   Напередодні свята Великодня працівники Музею волинської ікони завітали до студентів Луцького інституту розвитку людини університету „Україна”. Провідний науковий співробітник Світлана Василевська розповіла про найважливіше християнське свято Пасхи, народні традиції і звичаї у відзначенні цього величного дня. Розповідь про свято була доповнена показом репродукцій ікон страсного циклу з колекції Музею волинської ікони.
У багатьох школах Любомльського району створені музеї, етнографічні кімнати, де зібрано чимало матеріалів про  минуле і сучасне поліського краю під час туристсько-краєзнавчих походів.  Саме на досвіді педагогів і школярів району був побудований  обласний семінар освітян, відповідальних за цю ділянку роботу. Вони ознайомилися з організацією туристсько-краєзнавчого виховання  в загальноосвітніх закладах цього поліського краю.
  У Володимир-Волинському історичному музеї було підведено підсумки 2-го міськрайонного конкурсу великодніх композицій пам'яті Єлизавети Богуславської.
   Єлизавета Богуславська – донька Григорія Богуславського, який з 1896 року служив статським радником та мировим суддею у Володимирі-Волинському.  Він також був істориком, автором відомої праці «Волинські рукописні Єванглія та Апостоли».

Музей Луцького братства не ліквідовуватимуть, а навпаки – розширюватимуть, – Кравчук


З будівлі, у якому розміщений музей Луцького братства, планують розмістити усі організації, які причетні до розвитку старої частини міста. Про це у коментарі ВІПу розповів перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук.
     Востаннє рідні відомого політика й державного діяча, якого називали і лицарем української державності й теоретиком українського консерватизму, на Волині побували два з половиною роки тому. Це був той самий, що й цього разу, Ян Ліпінський (усі рідні В’ячеслава, котрі нині мешкають у Польщі, наполягають саме на такому написанні свого прізвища, на відміну від знаменитого предка, котрий писав його саме в українській транскрипції). Панові Яну, який є племінником В’ячеслава, в червні виповниться вже 91 рік, а його дружині Марії через півроку буде 92. Та навіть поважний вік не завадив їм побувати в рідних Затурцях
     З 5 квітня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї розпочинаються заняття в школі писанкарства „Чарівний писачок”, яка традиційно діє перед Великоднем вже майже 20 років. Щоб залучити молодь до українських традицій, працівники відділу етнографії навчають її розписувати писанки. Розповідають чим відрізняється писанка від крашанки та інших оздоблених великодніх яєць.
   Олексі Ошуркевичу (1.04.1933 – 9.10.2010) – видатному фольклористу, етнографу, краєзнавцю, заслуженому працівнику культури України цього року мало виповнитися  79 років. З цієї нагоди та з великої шаною до колеги 3 квітня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї проведено тематичний вечір „З творчої криниці Олекси Ошуркевича”.
   Працюючи в редакціях районних газет, Волинському обласному будинку народної творчості, Волинському краєзнавчому музеї, Олекса Федорович досліджував народну культуру та її носіїв, поширював її серед краян, заохочував інших до пошуків.
     У день теплого Олексія (чоловіка Божого),  у селі Баїв Луцького району презентували приміщення, у якому в майбутньому планується створити музей бджільництва і села. 5 років тому Баївська сільська рада віддала в оренду приміщення колишнього Будинку культури Волинському Братству бджолярів "Ройовий стан”, аби пасічники створили музей бджолярства. Протягом цих років бджолярі збирали експонати, зробили ремонт будівлі.
     У Нововолинській школі №4 відкрито народознавчу світлицю. До її створення причетна сім’я місцевого патріота  Гната Сторонського. Чимало музейних експонатів привезено  з села Ясениця-Сільна Львівської області,  звідки бере свій початок  родинне коріння Сторонських.  Сам Гнат  Олексійович  стверджує, що їх  гілка  належить до родинної крони  Марії Кульчицької – матері    Івана Франка.
   У відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулась екологічна година „Птахи прилетіли!”, приурочена до Міжнародного дня птахів, що відмічається 1 квітня.
   Учасники заходу – вихованці дитячого садочка №17 м.Луцька, познайомились із перелітними птахами волинського краю; послухали народні казки, легенди, повір’я про лелеку, журавля, жайворонка, зозулю, лебедя; вчилися відтворювати форму польоту птахів: журавлиний „ключ”, „дугу” гусей та „стрічку” перельоту качок, „сіткоподібну” зграю дрібних птахів.
Вельмишановна
Галино Степанівно!

   Колектив Волинського краєзнавчого музею вітає Вас з важливим життєвим ювілеєм.
   Працівники музеїв Волині шанують Вас як знаного культурно-освітнього діяча, невтомного дослідника нашої історії, активного учасника музейного та краєзнавчого руху в області, дбайливого Хранителя і захисника пам’яток історії та культури волинського краю, людину, яка своєю невтомною пошуковою працею повернула з небуття безцінні історико-культурні пам’ятки українського народу, яка всю себе віддає справі порятування, дослідження та популяризації нашої історико-культурної спадщини.
« 1 2 ... 140 141 142 143 144 ... 149 150 »