Головна » Архів матеріалів
   14 серпня Волинський краєзнавчий музей провів День музею в таборі літнього відпочинку для дітей імені Олега Кошового в с.Дачне Ківерцівського району.
   Музей історії сільського господарства Волині-скансен у Рокинях, увійшов у першу десятку музеїв України з обслуговування і надання екскурсійних послуг. Про це на телеканалі „Нова Волинь” в телешоу „Ранок „Нової Волині” розповів засновник музею, краєзнавець і публіцист Олександр Середюк.

   Це прізвище відоме кожній культурній і освіченій людині Волині. Григорій Гуртовий, уродженець запорізького краю, з 1947 року як житель селища до останніх днів самовіддано займався музейною, науково–дослідною, педагогічною, журналістською діяльністю. Як волинянам гідно увічнити пам’ять Григорія Гуртового? Газета „Волинь-нова” опублікувала з цього приводу інтерв’ю з новим директором Торчинського народного історичного музею.

   Мешканці Любомля можуть захоплюватися іконами, написаними під час III Міжнародного пленеру іконопису «Святі Волині». Урочисте відкриття виставки відбулося 9 серпня.
    27-28 серпня 2013 року Волинський краєзнавчий музей на базі Музею волинської ікони проводить ХХ Міжнародну наукову конференцію „Волинська ікона: дослідження та реставрація”, приурочену 20-річчю Музею волинської ікони. Відкриття конференції 27 серпня 2013 року о 10 год. у Волинському краєзнавчому музеї.
 
Порядок роботи конференції
   До 22-ої річниці Незалежності України Волинська ОДТРК започаткувала кілька телециклів. Зокрема, у „Новинах” під спеціальною рубрикою подаються розповіді про відомих земляків, які багато зробили задля національно-визвольного становлення рідної держави. 7 серпня прозвучала розповідь про директора Любомльського краєзнавчого музею Олександра Остапюка.
   Дізнатися про невідомі факти з минувшини давнього міста члени молодіжних громадських організацій змогли під час екскурсії Музеєм історії Луцького братства, що відбулася 7 серпня.
   3-4 серпня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки та Музеї „Лісова пісня” в урочищі Нечимне відбулося поетично-мистецьке свято „Лісова пісня”, присвячене 102-ій річниці від дня завершення Лесею Українкою драми-феєрії „Лісова пісня”.
   3-4 серпня ц. р. на Ковельщині відбудеться тринадцяте поетично-мистецьке свято "Лісова пісня", присвячене сторіччю пам'яті Лесі Українки і 102-й річниці від часу написання її безсмертної драми-феєрії. Це свято вирізняється з-посеред усіх, які відбуваються в нашому краї, своїм неповторним чаром, поєднанням поезії, театру, фольклору, народної музики.
   Книга-альбом „Музей волинської ікони”, яка репрезентує твори волинського іконопис, релігійного живопису західноєвропейської традиції, церковної різьби та скульптури XVI – початку ХІХ ст. з колекції Музею волинської ікони у Луцьку, потрапила у номінанти всеукраїнського рейтингу „Книжка року”.
   До сотої річниці з дня смерті величної поетеси Лесі Українки Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства спільно з управлінням освіти і науки Волинської облдержадміністрації, всеукраїнським журналом «Лісовий вісник» та Українським фондом культури провели конкурс дитячих малюнків та творів на тему «Лесина лісова пісня» та визначили його переможців. Нагородження відбудеться 1 вересня. Переможці отримають грамотами Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства та грошові премії. Усі дитячі малюнки будуть представлені на виставці у Волинському краєзнавчому музеї, відкриття якої відбудеться у перші дні вересня.
   1 серпня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулися масові науково-освітні заходи „Музей збирає друзів”, приурочені 100-річчю пам'яті Лесі Українки.
   Сьогодні в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки за участю голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, духовенства, літераторів та поціновувачів творчості поетеси відбулась панахида з нагоди 100-річчя від дня її смерті.
   До 100-річчя пам’яті Лесі Українки, науковими співробітниками Волинського краєзнавчого музею та Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки підготовлено та випущено науково-популярне видання „Меморіальні речі Лесі Українки та родини Косачів зі збірки Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки” та набір листівок „Леся Українка в живописі та графіці (з фондів Волинського краєзнавчого музею та Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки)”.
   31 липня, під головуванням заступника голови Ковельської райдержадміністрації Андрія Мигулі відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки і проведення поетично-мистецького свята „Лісова пісня”.
   3-4 серпня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки та Музеї „Лісова пісня” в урочищі Нечимне відбудеться обласне літературно-мистецьке свято „Лісова пісня”, присвячене 102-річниці з дня завершення Лесею Українкою драми-феєрії „Лісова пісня”.
   З нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі, за участі  Президента України Віктора Януковича,  у „Мистецькому Арсеналі” 26 липня відкрито Всеукраїнську мистецьку виставку „Велике і величне”, яка представляє 1000 найвизначніших мистецьких творів із колекцій 35 художніх, історичних та археологічних музеїв України. Від Волині на відкриття були запрошені директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк та завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва.
   1 серпня виповнюється 100 років від дня смерті Лесі Українки – видатної української поетеси, драматурга, громадської діячки. З нагоди цієї пам’ятної дати Волинський краєзнавчий музей провів ряд науково-освітніх заходів, серед яких: «Лесині дні в учбових закладах міста», «Дні музею в таборах літнього відпочинку» та інші. Нині у музеї експонується фотодокументальна виставка «Леся Українка і Волинь».
   До святкування 1025-річчя Хрещення Русі у Національному заповіднику „Софія Київська” 25 липня урочисто відкрито масштабний міжмузейний проект „Свята Православної Церкви”. Виставка репрезентує твори українського та російського іконопису з колекцій вітчизняних музеїв та приватних збірок, зокрема, близько 70 ікон з колекції російського іконопису з фондів Музею волинської ікони.
   Дорогоцінні експонати виставки «Врятовано для України», що діє у Волинському краєзнавчому музеї, оглянули члени молодіжних організацій Волині.
   Наймасштабніший в історії України міжмузейний проект "Велике і величне" у Мистецькому Арсеналі – ключова мистецька подія офіційної програми відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Музей волинської ікони вперше братиме участь у проекті такого масштабу. На столичну виставку відібрано 31 експонат. Буде представлена не лише волинська ікона, але й православний іконопис, костельний живопис, декоративна різьба і металопластика.
   До святкування 1025-річчя Хрещення Русі Національний заповідник „Софія Київська” 25 липня 2013 року о 16.00 год. урочисто відкриває масштабний міжмузейний проект „Свята Православної Церкви”. Виставка репрезентує твори українського та російського іконопису з колекцій вітчизняних музеїв та приватних збірок. У проекті взяли участь провідні музеї України: Національний художній музей України, Національний архітектурно-історичний заповідник „Чернігів стародавній”, Музей історії міста Києва, Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана, Музей волинської ікони (м.Луцьк).
   1-2 серпня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбудуться масові науково-освітні заходи „Музей збирає друзів”, приурочені 100-річчю пам'яті Лесі Українки. Початок 1 серпня о 12.00 год.

  ПРОГРАМА ЗАХОДІВ
   „Мандруючі святі”. Таку назву має виставка ікон, яка експонується в ці дні в одному із залів Ковельського історичного музею. На виставці представлені 42 ікони, написані українськими та польськими художниками на міжнародних пленерах іконопису, що відбулись на Волині.
   23 липня у Володимир-Волинському історичному музеї відбулася презентація фотоальбому «Володимирщина». Автором літографій, які увійшли до збірки, є художник Антоніо Чорпіта.
   23 липня у Володимир-Волинському історичному музеї відбулося відкриття книжкової виставки «Книжковий світ Володимира», присвяченої 1025-літньому ювілею міста Володимира-Волинського, яку підготували працівники міської бібліотеки для дорослих та дитячої бібліотеки.
   Депутати Луцької районної ради проголосували за присвоєння Торчинському народному історичному музею ім’я Григорія Гуртового – засновника і багаторічного директора Торчинського музею, ветерана музейної справи Волині, земна дорога якого обірвалася 1 вересня минулого року.
   У Володимир-Волинському історичному музеї відкрито виставку філателістів, нумізматів, колекціонерів, присвячену 1025-ій річниці хрещення України-Руси та 1025-ій річниці з часу першої писемної згадки про Володимир-Волинський.
   Побачити винаходи людства від доісторичних часів до майбутнього відтепер матимуть змогу лучани у Музеї технічного прогресу, який відкрили 19 липня. Створення музею ініціювали спортивно-оздоровчий комплекс «Адреналін Сіті» та Волинська філія Комп’ютерної Академії «ШАГ».
   У Луцькому слідчому ізоляторі протягом місяця діятиме виставка про Галицько-Волинську добу. Її організували працівники Волинського краєзнавчого музею.
   З 27-го липня по 22-е вересня у музейному комплексі „Мистецький Арсенал” у Києві презентуватимуть міжмузейний виставковий проект „Велике і Величне”. Приурочений він до 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Буде представлено тисяча взірцевих творів із колекцій 35 провідних музеїв.
   У Луцьку відкриють Музей технічного прогресу, аналогів якого в Україні немає. Відкриття відбудеться 19 липня, початок о 16.00 у спортивно-розважального комплексу „Адреналін Сіті”, в якому діятиме експозиція.
   Не кожне село може похвалитися музеєм. А от у селі Рудка-Козинська Рожищенського району він є... Тут зібраний багатющий матеріал про село від першої згадки (ХV ст.), роки Першої світової, колективізації, Другої світової війни та період відбудови, визвольної боротьби і до сьогодення. Усе це – велетенська праця заслуженої вчительки України Ніни Василівни Яцюк та її сина Миколи Степановича Яцюка.
   Загальноукраїнську Премію імені академіка Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України у номінації „За внесок у музейну та пам’яткоохорону справу” присуджено завідувачу Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Вірі Комзюк та головному хранителю Волинського краєзнавчого музею Наталії Пушкар.

В І Т А Є М О !
« 1 2 ... 122 123 124 125 126 ... 146 147 »