Головна » Архів матеріалів
   11 листопада 2012 року виповнилося 100 років від дня народження Анатолія Захаровича Дублянського (1912-1997) – українського історика, журналіста, громадського та релігійного діяча в діаспорі. З цієї нагоди у Волинському краєзнавчому музеї 13 листопада проведено вечір-портрет з циклу «Ім’я в історії Волині».
   Скарб складається зі срібного пластинчастого браслета, витого браслета, скроневих кілець (сережки так званого «київського» типу), колтів, хрестиків та намиста. Деякі предмети за аналогією датують ХІ — першою половиною ХІІІ століття. Серед знахідок — намисто з пустотілих срібних пластин, які на кінцях оздоблені фігурками у вигляді голови змії. Аналогів цим виробам науковці поки не знають. У складі скарбу також кам’яний рівнораменний хрест, оздоблений срібними пластинами, прикрашеними зерню.
   З метою відродження народних традицій, подальшого вивчення звичаїв і обрядів, пов’язаних зі святкуванням різдвяно-новорічних свят Волинський краєзнавчий музей у грудні 2012 – січні 2013 року проводить Дев’ятий обласний конкурс різдвяно-новорічної атрибутики „Святвечір”.
   У вiддiлі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся дитячий ранок „День Синички” в рамках проведення екологічної акції „Зустріч зимуючих птахів”.
   Розділ археології Нововолинського історичного музею поповнився унікальним експонатом глибокої давнини – ручною зернотерткою або розтирачем, – повідомила директор установи Надія Войтюк. – Відкопав її на своїй дачі біля річки З. Буг Сівачинський Дмитро Савович.
   У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний урок, присвячений Дню української писемності та мови. Головна тема уроку – розвиток української писемності на Волині в складних історичних умовах політичної влади іноземних держав.
   У Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги українського вченого, філософа і вірменознавця, кандидата філософських наук Ірини Гаюк „Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні з каталогізованим додатком переліку пам'яток вірменської культури в музеях та заповідниках” у двох томах.
   Подія зібрала його ветеранів і молодь, місцеву владу й духовенство. Гучно і весело святкують день народження Маневицького музею. Це не простий музей, і його вважають одним з найкращих у Волинській області, адже саме тут можна не лише побачити старі експонати, а й доторкнутися до них, тим самим відчувши життя цих предметів.
   Кілька днів тому фондова колекція Колодяжненського музею Лесі Українки поповнилась триптихом „Лесині весни” київської художниці Лариси Володимирівни Іванової. Літографії мають назви: „Натуро-матінко! Я на твоєму лоні дитячі радощі і горе виливала”, „Гетьте, думи, ви , хмари осінні!”, „Ой, чи так красно в якій країні, як тут, на нашій рідній Волині!”, персонажами яких слугує образ Лесі Українки у дитячі та юнацькі роки.
   У Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Ю.А. Ярощука „Таким він є у пам’яті нашій” з циклу „Людина в історії Волині” (до 90-річчя від дня народження). Юхим Арсентійович Ярощук – державний і громадський діяч, незмінний голова облвиконкому 1956-1972 років, депутат Верховної Ради УРСР. У нелегкі повоєнні часи він 16 років очолював найважливішу ділянку роботи – господарську, соціальну, гуманітарну галузі області. Саме тоді закладались основи майбутнього економічного потенціалу області.
   У лісі біля села Мощена була виявлена забута братська могила та незахоронені останки радянських воїнів часів Великої Вітчизняної війни. У зв’язку з цим, згаданою громадською організацією спільно з Волинським регіональним музеєм Українського війська та військової техніки, що є філією Національного військово-історичного музею при Міністерстві оборони України, проведені відповідні дослідження та вжиті заходи по впорядкуванню виявлених поховань.
   26 жовтня 2012 року у Горохівському історичному музеї відбулася історична година „Пам'ятаймо жорстокий урок історії”, яку організовали працівники музею.
   24-25 жовтня 2012 року у м.Луцьку відбулася ХІХ міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація”, зорганізована Волинським краєзнавчим музеєм на базі свого відділу – Музею волинської ікони. Конференція була присвячена пам’яті відомого українського вченого-мистецтвознавця Павла Жолтовського та 345-річчю від дня народження Йова Кондзелевича і 125-річчю з часу заснування давньосховища при Свято-Володимирському братстві у м.Володимирі-Волинському.
   25 жовтня 2012 року в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрито виставку „Творчість Лесі Українки в роботах кримських учнів та студентів”.
   25 жовтня 2012 року відбулись урочистості з нагоди відкриття офісу-музею Старовижівської районної спілки ветеранів Афганістану. Відтепер воїни-афганці матимуть окреме приміщення для своєї діяльності.
   У музейному заході брав участь Михайло Тимофійович Єрлін, Почесний ветеран України, ідейний керівник ветеранської організації клубу „Неспокійні серця”. Михайло Тимофійович був безпосереднім учасником визволення України від німецько-фашистських загарбників, тому у всіх присутніх була унікальна можливість дізнатися про події Другої світової війни зі слів очевидця.
   Ківерцівська загальноосвітня школа №4, одна із небагатьох в районі, де в хорошому стані зберігся шкільний музей бойової слави. Він розповідає  учням про трагічні події Великої Вітчизняної війни. Ініціатором створення музею бойової слави у Ківерцівській ЗОШ №4 був тодішній директор Зіновій Євницький.
   У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрито виставку Анжеліки Рудницької „Містерія літочислення”, що стала підсумком восьмирічної діяльності художниці. Анжеліку Рудницьку знаємо як телеведучу, співачку, письменницю, викладача, громадського діяча, художницю, але це якраз той випадок, коли важливо побачити її твори власними очима.
   На історичному факультеті відбулася виставка одягу та декоративних тканин із колекції Музею етнографії Волині та Полісся при Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. Композиційно її поділено за техніками виготовлення та за групами: одяг та рушники.
   У Любомльському краєзнавчому музеї підготовлено виставку „Незламність духу на шляху до волі (До 70-річчя створення УПА)”. Відкриття відбудеться 29 жовтня 2012 року Офіційною датою створення Української Повстанської Армії вважається 14 жовтня 1942 року. На виставці представлено цікавий інформативно-ілюстративний матеріал із фондів музею, що включає світлини, особисті речі вояків УПА, які народились на Любомльщині.
   Цікавою і пізнавальною у новоствореному музеї є експозиція, яка розповідає про роки війни в Афганістані. Один із стендів присвячений 15-ти молодим солдатам, мешканцям Ковеля та Ковельського району, які віддали свої життя, виконуючи військовий обов’язок у чужій країні. Є в музеї й бойові експонати.
   Відбулося нагородження 100 кращих подій для туріндустрії України 2012 року. Рішенням ВСГО «Рада з питань туризму та курортів» арт-шоу «Ніч у Луцькому замку» внесено до списку 100 кращих подій для туріндустрії України 2012 року.
   Цю ідею виносив у своєму серці та вистраждав усім своїм життям (пережив Голодомор 1932-1933 років та голод 1946-1947 років) відомий волинянин, уродженець Запорізької землі, заслужений працівник культури України, фундатор і незмінний директор Торчинського народного історичного музею, нині покійний Григорій Олександрович Гуртовий.
   З нагоди 70 річного ювілею утворення Української Повстанської Армії у Володимир-Волинському історичному музеї було розгорнуто фотодокументальну виставку присвячену цій події. В її основі – фото повстанців з Володимирщини та Волині, газетні публікації про УПА місцевих краєзнавців і дослідників, жіночий однострій повстанки Олени Музики (Петрович) – уродженки села Острівок Володимир-Волинського району.
    У селищі Рокині Луцького району на території місцевого музею-скансена у день Свята Покрови – 14 жовтня – відкрили пам’ятник козакові Мамаю. Ініціатор відкриття скульптури – місцевий краєзнавець, директор місцевого музею історії сільського господарства Волині і засновник Школи козацького гарту Олександр Середюк. Автор пам’ятника – заслужений діяч мистецтв України скульптор Володимир Шолудько.
   На Волині чергова знакова подія в мистецькому житті ознаменувалась справжнім святом творчості. У Ківерцівському районному краєзнавчому музеї 12 жовтня 2012 року відкрили галерею мистецтв, у якій обіцяють знайти місце для кожної творчої душі.
   Олександру Павловичу Вольському цими осінніми днями виповнилося б 85. Та шість років тому перестало битися серце члена Національної спілки художників України, лауреата мистецької премії імені Йова Конздзелевича. Його пам’ять вшанували у Нововолинському народному історичному музеї. Про визнаного майстра пензля Олександра Вольського згадували рідні, друзі, колеги.
   У Володимир-Волинському історичному музеї відбулося відкриття виставки сакрального мистецтва «Мандруючі святі», в якій взяли участь виконувач обов’язків генерального консула Республіки Польща у Луцьку  Кшиштоф Савіцкі, голова Волинської організації національної Спілки художників України Володимир Марчук, настоятель собору Різдва Христового отець Микола, заступник міського голови Лариса Кулікова, начальник відділу культури та туризму Андрій Шоцький та інші любителі мистецтва.
   До 70-річчя УПА у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відбувся міні-фестиваль фільмів відомого українського режисера-кінодокументаліста, лауреата Шевченківської премії Михайла Ткачука. Місцеві жителі подивилися фільми «Здобути або не бути», «Щаслива Настуня» та інші відомі роботи митця.
   У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „З історії УПА на Волині: витоки, становлення, діяльність (до 70-ої річниці від дня створення)”. Виставка зроблена на матеріалах музею і присвячена створенню і діяльність на Волині Української Повстанської Армії. В основі її – оригінальні документи, фотографії та речі українських повстанців 1940-х – 1950-х років.
   У Волинському краєзнавчому музеї,  з нагоди Всесвітнього дня захисту тварин, відбувся дитячий ранок „Ми відповідальні за тих, кого приручили”. Учасники заходу – вихованці дитячого садочку №17 м.Луцька, здійснили цікаву подорож у чарівний світ природи засобами музейної експозиції та виставки, яка була розгорнута у музеї.
   Голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук заявив: «Шокований примітивізмом Капранових. Епатажні хлопці таки здивували публіку. Своїм невіглаством щодо Волині і Липинського».
   У Любомльському краєзнавчому музеї діє виставка «ВЕЛИЧ АРХІТЕКТУРНОЇ ДРЕВНОСТІ (Костелу Св. Трійці у м. Любомль – 600)». Матеріали її експозиції представляють широкий діапазон історії існування костелу: від глибокої давнини до сучасності.
« 1 2 ... 121 122 123 124 125 ... 135 136 »