Головна » Архів матеріалів
   В межах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області з балансу комунального підприємства «Санаторій матері і дитини «Пролісок» на баланс  Волинського краєзнавчого музею  передано приміщення у м.Луцьку на вул. Ярощука, 16  загальною площею 394 кв. м.
   Ведуча багатолітньої зворушливої передачі  першого національного телеканалу „Надвечір’я” завітала до Луцька невипадково.  Невід’ємна і важлива сторінка історії становлення і розвитку Волинського радіо — це заслуга її батька – уповноваженого українського радіокомітету Володимира Леонтійовича Щербатюка. Візит шанованої гості —  розпочався із відвідин музею Волинської ОДТРК.
   Відповідно до нових програм загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв області Волинський краєзнавчий музей розробив і видав комплексну програму „Музей-школі. На допомогу вчителям та учням навчальних закладів Волинської області 2012-2013 навчальний рік”.  – Луцьк, 2012.
   До освячення і відкриття некрополю, яке відбудеться на храмове свято Воздвиження (торік на це свято було відкрито Музей Луцького братства ХVІІ-ХХІ ст.), тут будуть впорядковуватись останки братчиків і він стане доступним для відвідувачів, продовженням експозиції Музею Луцького братства, впишеться у новий туристичний маршрут.

   Настоятель парафії української автокефальної православної церкви Київського патріархату святої Софії Київської в Чикаго Іван Боярчук завітав на Волинь, аби передати Борису Клімчуку ікону «Образ Покрови», на якій вояки УПА у 1942 році приймали присягу.

   У Любомльському краєзнавчому музеї, в постійнодіючій експозиції залу археології, створено вітрину, присвячену новим дослідженням на території Шацького району. Усі матеріали були отримані під час робіт Шацької рятівної археологічної експедиції ДП «Волинські старожитності» протягом 2009-2012 р.р. і походять з пам’яток в Шацьку та сіл Світязь, Пулемець, Кошари, Пульмо.
   Минулими вихідними Ковельщина святкувала 101 річниця від часу написання славетною Лесею Українкою безсмертної драми-феєрії «Лісова пісня». 12 днів знадобилося нашій відомій землячці, щоб створити шедевр світової драматургії, де переплелися міфічні образи, волинські звичаї та обряди, народні повір’я.
   У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася персональна виставка Миколи та Анастасії Гончаруків „В майстерні художника”, на якій представлені портрети, пейзажні, натюрморти, вироби з дерева, різьба, художньо оброблені природні форми.
    До ювілею Наталії Юхимівни Пушкар у видавництві „Волинські старожитності” побачили світ два видання: „Наталія Юхимівна Пушкар: біобібліографічний покажчик” (упорядкування А.А.Понагайба) та „Леся Українка. Волинські сюжети: Історико-краєзнавчі нариси” (упорядкування Н. Ю. Пушкар,  В. М. Комзюк).
   У Всеукраїнському видавництві „Каменяр” у Львові вийшов у світ туристичний путівник „Церкви стародавнього Володимира”. Його автори-упорядники – наукові співробітники Володимир-Волинського історичного музею Богдан Янович і Олексій Петрунін.
   1 серпня 2012 року минуло 99 років від дня смерті Лесі Українки. У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбувся День пам’яті письменниці „Пісні, розстанемось ми з вами”  та проведена панахида.
   Декілька десятків лучан та гостей міста мали нагоду стати учасниками екскурсії, яка розповідала про Луцьк і Лесю Українку. Екскурсію провела завідувач музею Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Тетяна Данилюк-Терещук.
   Розпочав роботу туристичний сайт міста Луцька. З цієї нагоди відбулася прес-конференція за участю міського голови Миколи Романюка. Він зазначив, що організатори намагалися зробити сайт сучасним і доступним,  щоб він містив повну інформацію про місто.
   У м. Луцьку відбулася чергова екскурсія із циклу „Екскурсоводи у відпустці”. Цього разу вона була присвячена історії Луцького братства, яке діяло в обласному центрі Волині у минулі століття.
   Перебуваючи на Волині, Представник Президента України  у Верховній Раді Юрій Мірошниченко разом із заступником голови облдержадміністрації Олександром Курилюком  побував у Музеї історії  Волинської ОДТРК.
   У Вільнюській картинній галереї (Литва) на міжнародній виставці „Портрети великих князів і вельмож Литовських із українських музеїв” представлено 8 портретів з фондової колекції Волинського краєзнавчого музею.
Музейні працівники Волині
вітають Павла Аркадійовича Рудецького
з призначенням директором Державного історико-культурного заповідника Луцька та зичать вагомих успіхів у розбудові його музеїв, збереженні архітектурних, історичних та культурних пам’яток міста.
   У конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбувся концерт камерної музики з циклу „Музичні зустрічі у музеї”. Виконавці – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Петро Тітяєв (скрипка), Роман Левчук (скрипка), Анна Колотиліна (альт).
   13 липня 2012 року лучани та гості обласного центру Волині мали чергову нагоду побувати на безкоштовній екскурсії із циклу „Екскурсоводи у відпустці”. На зустріч прибуло близько двох десятків лучан та гостей міста. Цього разу учасники екскурсії побували в музеї Волинської ОДТРК та на народній аматорській кіностудії „Волинь”.
   У Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського відбулася зустріч з наймолодшим сином Станіслава Липинського (останнього власника маєтку) Юрієм, який проживає у Гданську.
   Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки представляє виставку, присвячену подіям Першої світової війни, зокрема Брусиловському прориву. Цьогорічна колекція, попри власне надбання, зібрала експонати Волинського краєзнавчого музею та зібрання приватних колекціонерів. Особливу цінність мають військові атрибути, документи і старовинна зброя. Є й інші, не менш цікаві предмети, зокрема карти та листівки.
   У Володимир-Волинському історичному музеї на огляд громадськості представлено творчий доробок живописних робіт місцевого художника Леоніда Івановича Татарчука. Виставка присвячена 75-літньому ювілею митця.
   Початок реконструкції Художнього музею у Луцьку затягується: чиновники пояснюють затримку необхідністю провести тендер на визначення підрядника, який виконуватиме реставраційно-ремонтні роботи.
   У Вільнюській картинній галереї (Литва) відбулося відкриття виставки портретів вельмож та діячів Великого литовського князівства. Виставка складається із експонатів Львівської національної галереї мистецтв, Львівського історичного музею та Волинського краєзнавчого музею.
   З ініціативи генерального директора ДП „Волиньвугілля” Анатолія Заболотнього та відділу з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю міськвиконкому відбулась тематична екскурсія для молодих гірників у Нововолинському міському історичному музеї. Його директор Надія Войтюк розповіла про історію волинської землі, на якій виріс шахтарський Нововолинськ.
   Виставку творів живопису, скульптури та художнього ковальства „Мистецький Ковель” можна оглянути в одному із залів Ковельського історичного музею. Експозицію приурочили дню міста, який ковельчани відзначають 1 липня.
   До Волинського краєзнавчого музею завітали представники громадської організації „Сімейна академія Плай” разом зі своїми вихованцями – дітками 3-6 років. Для них наукові працівники підготували програму ознайомлення з музеєм відповідно до їх вікової групи.
   З нагоди 163 річниці від дня народження відомої української письменниці, публіцистки та громадської діячки Олени Пчілки у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся літературний вечір „Колодяжне у житті Олени Пчілки”. У ньому взяли участь члени Національної спілки письменників України Йосип Струцюк, Іван Чернецький, Андрій Бондарчук. Про значення Колодяжного в житті Олени Пчілки та її родини розповіла Віра Комзюк – завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.
   Любомльський краєзнавчий музей відвідали архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій та митрополит Луцький і Волинський Ніфонт, які подарували богослужбові книги та оглянули експозицію.
   Депутати Луцької міської ради підтримали запит своєї колеги Наталії Бунди із фракції ВО „Батьківщина” щодо ймовірної появи в обласному центрі Волині нового музею. Про це йшлося сьогодні під час засідання 27-ої сесії Луцької міської ради.
« 1 2 ... 103 104 105 106 107 ... 114 115 »