Головна » Архів матеріалів
   2 квітня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація фотовиставки „Дорогою життя Олекси Ошуркевича” – присвяченої 80-річчю від дня народження відомого українського фольклориста, етнографа, краєзнавця, заслуженого працівника культури України О.Ф.Ошуркевича.
   Минулого тижня на засіданні постійної комісії обласної ради йшлося про Музей жертв тоталітарного режиму. Його створюють на базі Волинського технікуму Національного університету харчових технологій. Вже виділено та відремонтовано кімнату, зібрано матеріали для експозиції. Проте необхідно ще не менше 100 тисяч гривень на придбання стендів та вітрин.
   У Волинському краєзнавчому музеї діє виставка робіт Леоніда Неймарка, який довгий час працював у редакції газети «Волинь-нова» художником-ретушером. Картини для організації виставки надали дружина митця Тетяна, племінник Едуард, колеги та друзі.
   1 березня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся дитячий ранок ,,Перше квітня – День зустрічі птахів” до Міжнародного дня птахів та Всеукраїнської операції ,,Птахи прилетіли!”.
   1 квітня 2013 року виповнюється 80 років від дня народження О.Ф.Ошуркевича (1933–2010) – українського фольклориста, етнографа, краєзнавця, музейника, заслуженого працівника культури України.
   30 березня Патріарх УГКЦ, в рамках канонічної візитації, після відвідин м.Ковеля, завітав до Літературно-меморіального музею Лесі Українки в с.Колодяжне.
   З 1 квітня 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї експонується фотовиставка „Дорогою життя Олекси Ошуркевича” – присвячена 80-річчю від дня народження відомого українського фольклориста, етнографа, краєзнавця, заслуженого працівника культури України О.Ф.Ошуркевича. 2 квітня о 12-й годині відбудеться презентація виставки.
   Всеукраїнська благодійна організація „Фонд Порошенка” та Інститут археології Польської академії наук домовилися про проведення археологічних досліджень на території Замкової гори в польському місті Холм, де розташований Собор Різдва Пресвятої Богородиці, з метою пошуку останків короля Данила Галицького.
   Коштом польської неурядової організації в селі Старосілля Маневицького району на місці колишньої пам’ятки «Хата коменданта Пілсудського» постане музей-садиба імені Юзефа Пілсудьського.
   На створення Музею жертв тоталітарного режиму у Луцьку на базі Волинського технікуму Національного університету харчових технологій потрібно мінімум сто тисяч гривень. Про це депутатам розповів директор навчального закладу Ігор Корчук 28 березня 2013 року під час засідання комісії Волинської облради з питань духовності, релігій, освіти і науки, культури, ЗМІ.
   Волинські телевізійники мають унікальну колекцію раритетних радіоприймачів. Понад півсотні різноманітних радіоприймачів, більшість з яких вважають раритетними, зібрали працівники Волинської обласної державної телерадіокомпанії. У 2010 році вони відкрили музей.
   Музей-садибу Лесі Українки планує відвідати глава Української греко-католицької церкви під час свого візиту до Ковеля. Патріарху відомо, що брат Лесі Українки Микола Косач був прихожанином греко-католицької церкви. Про це є документальні свідчення, які зберігаються в Канаді.
   За сприяння „Школи козацького гарту”, що діє при Рокинівському музеї історії сільського господарства Волині-скансені, 30-31 березня 2013 року на базі Волинського обласного ліцею з підвищеною військово-фізичною підготовкою відбудеться регіональний навчально-вишкільний семінар шаблевого бою „Береженого Бог береже, а козака шабля”.
   26 березня у рамках візиту на Волинь Музей волинської ікони відвідав Глава Української Греко-Католицької церкви Блаженіший Святослав (Шевчук). Його супроводжували Екзарх Луцький УГКЦ Йосафат та митрофорний протоієрей Роман Бегей.
   Завтра, 27 березня, у Луцькій міській бібліотеці №10, що на Київському майдані поряд із облдержадміністрацією, відбудеться імпреза з нагоди початку процесу створення Волинського літературного музею.
   В ході 17 сесії Волинської облради депутат Вячеслав Рубльов озвучував запит щодо створення музею „Луцька Голгофа”. У відповідь на нього в ОДА повідомляють про те, що рішенням Волинської обласної ради від 13.05.11 № 4/40 виділено приміщення для організації музею «Жертв тоталітарних режимів» по вул.Кафедральній,12 в місті Луцьку, яке знаходиться у користуванні Волинського технікуму Національного університету харчових технологій.
   Володимир-Волинський історичний музей запрошено до участі в науковому проекті „Вогнепальна зброя 14 – початку 16 століть на території України”. Науково-дослідний проект такого типу вперше здійснюється на території Європи (окрім Польщі) та є надзвичайно цікавим та перспективним, оскільки дає можливість простежити появу та еволюцію вогнепальної зброї на початковому етапі її використання, шляхи її поступлення в Україну, спільні та відмінні риси у застосуванні та виготовленні.
   У ці дні виставкова зала Ковельського історичного музею знайомить ковельчан з творчістю місцевого фотографа Віктора Давидюка. У своїй дебютній експозиції, яка має назву „Життя коротке, мистецтво нескінченне”, автор представив близько ста робіт, зроблених ним за 25 років захоплення мистецтвом фотографії.
   У Луцьку відкрили музейну кімнату, присвячену генерал-майору спецпідрозділу „Альфа” Віктору Карпухіну. Відкриття відбулося 22 березня у приміщенні Відділення міжнародної асоціації ветеранів підрозділу антитерору „Альфа” у Волинській області на вулиці Ківерцівській, 14.
   22 березня у Музеї етнографії Волині і Полісся Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся урочистий захід для дітей «Казки в музеї…», організований студентами ІV курсу спеціальності «Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури» в межах навчального курсу «Музейна педагогіка».
   22 березня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею була проведена екологічна година, присвячена Всесвітньому дню води.
   21 березня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею пройшли літературні читання під назвою „Поетичний простір”, приурочені до Дня поезії.
   21 березня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація поетично-пісенної збірки для дітей „Світельце” волинської поетеси, композитора та співачки Любов Мілевич. Акція була приурочена до Всесвітнього дня поезії.


П О Л О Ж Е Н Н Я

про проведення Дев’ятнадцятого обласного конкурсу
„Волинська писанка третього тисячоліття”
   Тепер в Інтернеті – 10 тисяч раніше не доступних документів про історію ОУН та УПА. Проект «Електронний архів визвольного руху» представили Львівський національний університет імені Івана Франка та Центр досліджень визвольного руху. Описані електронні копії систематизовані тематично та хронологічно, а сам Е-архів постійно поповнюватиметься. Він стане корисним і для працівників музеїв.
   19 березня, до 85-річчя від дня народження Леоніда Едуардовича Неймарка (1928-1994), у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки „Графіка, акварельний живопис” (з фондів Волинського краєзнавчого музею, архіву родини художника та приватних збірок). На виставці вперше представлено творчий доробок: живописні та акварельні роботи, графіку та матеріали з особистого архіву художника.


Шановні колеги!

Приєднуйтесь до проекту – Міжнародний день музеїв 2013:
«Музеї (Пам’ять + Креативність) = Соціальний поступ»
   18 березня 2013 року виповнюється 80 років від дня народження А.М.Григоровського (1933–2000) – волинського краєзнавця, засновника та директора Уховецького народного краєзнавчого музею.
   З підготовленим і виданим Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинською державною обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки „Календарем знаменних і пам’ятних дат Волині на 2013 рік” вже можна ознайомитися або скачати його  в Інтернеті.
   Оригінал Холмської Чудотворної ікони Богородиці постійно знаходиться в окремому залі Музею волинської ікони та відкритий для поклоніння і огляду у дні роботи музею.
   У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки діє виставка художника-реставратора I категорії станкового темперного та олійного малярства Володимира Магінського (м.Львів).
   У Нововолинському історичному музеї відкрито виставку робіт викладача кафедри дизайну і теорії мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – Надії Бабій.
   28 травня 2013 року виповнюється 40 років від часу відкриття Любомльського краєзнавчого музею.
   У ці березневі дні Володимир-Волинський історичний музей організував літературно-історичний захід, присвячений пам’яті Великого Кобзаря.
   Напередодні сто дев’яносто дев’ятої річниці з дня народження Тараса Шевченка фонди Володимир-Волинського історичного музею поповнилися цінними експонатами, серед них альбом під назвою «Шевченко в образотворчому мистецтві».
« 1 2 ... 103 104 105 106 107 ... 122 123 »