Головна » Архів матеріалів
   21 вересня, у свято Різдва Пресвятої Богородиці, віруючі Української Православної Церкви Київського Патріархату вже удев’яте здійснили паломництво до Чудотворної Холмської ікони Богородиці, яка зберігається у Музеї волинської ікони.
   Все більше позитивних та теплих відгуків збирає Музей технічного прогресу, котрий за два місяці від дня відкриття прийняв у своїх стінах близько шести тисяч відвідувачів. Лучани та гості міста з інтересом знайомляться з унікальною експозицією музею та залишають слова подяки.
   19 вересня у конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбувся тематичний вечір, приурочений Дню партизанської слави.
   Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки поповнився новими експонатами. На прохання керівництва, благодійний фонд надав допомогу на закупівлю копій мундирів та оригіналу нагороди, що мають історичну цінність для нашого міста.
   У музеї історії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки студенти педагогічного інституту зустрілися з ветераном партизанського руху у роки війни Анатолієм Ольховичем.
   17-18 вересня у Музеї волинської ікони, відділі Волинського краєзнавчого музею, відбувся дводенний польсько-український семінар музеїв регіонів-партнерів Лодзького воєводства „Наша спадщина – наші музеї”, у якому взяли участь музеєзнавці з Лодзького воєводства, а також Волинської та Вінницької областей України.
   19 вересня о 16.00 у виставковому залі «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» відкривається виставка «Відроджені святині православ’я», яка репрезентує унікальні твори сакрального мистецтва, досліджені й відреставровані Національним науково-дослідним реставраційним центром України. Відвідувачі побачать кращі твори сакрального мистецтва з музеїв України. На виставці, зокрема, будуть представлені відреставровані ікони з фондів Волинського краєзнавчого музею.
   Відеоекскурсію Музеєм технічного прогресу влаштували журналісти у телешоу „Ранок „Нової Волині” на телеканалі „Нова Волинь”.
   В Устилузі завершуються реставраційні роботи музею-садиби Ігоря Стравінського. Протягом 7 місяців будівельники намагалися відтворити вигляд будинку, який він мав на початку ХХ століття.
   Президент України Віктор Янукович під час робочої поїздки до Волинської області 12 вересня відвідав у Луцьку Музей волинської ікони.
   17-18 вересня у Музеї волинської ікони, відділі Волинського краєзнавчого музею, відбудеться дводенний польсько-український семінар музеїв регіонів-партнерів Лодзького воєводства „Наша спадщина – наші музеї”, у якому візьмуть участь музеєзнавці з Лодзького воєводства, а також Волинської та Вінницької областей України.
П Р О Г Р А М А
   З 8 травня по 26 серпня у Національному художньому музеї Республіки Білорусь експонувалася виставка „Портрети володарів і магнатів Великого князівства Литовського” зі збірок Львівського історичного музею, Львівської національної галереї мистецтв та Волинського краєзнавчого музею (Луцьк). Вона стала одною з яскравих культурних подій Республіки Білорусь і користувалася великим успіхом у жителів та гостей Мінська. Про це йдеться у листах подяки директору Волинського краєзнавчого музею Анатолію Силюку від Національного художнього музею Республіки Білорусь.
   Уже виповнився рік, як перестало битися серце Григорія Олександровича Гуртового – засновника і багаторічного директора Торчинського народного історичного музею.
   9 вересня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Наталії Ужвій «Я просто жила цим життям» (до 115-ї річниці від дня народження) із циклу «Відомі жінки Волині».
   8 вересня вірні Української православної церкви вшанували чудотворний Холмський образ Богородиці. Від Свято-Покровського кафедрального храму до Музею волинської ікони, де перебуває чудотворна ікона, священнослужителі Луцького міського і районного благочинь, а також чисельні віряни пройшли хресним ходом з церковними піснеспівами центральними вулицями міста.
   5 вересня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Євгенії Лещук «Волинь у душі, як пісня» (до 85-річчя від дня народження) з циклу «Відомі жінки Волині».
   Відповідно до програм загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв області Волинський краєзнавчий музей розробив і видав комплексну програму „Музей-школі. На допомогу вчителям та учням навчальних закладів Волинської області (2013-2014 навчальний рік)”.
   Видавництвом «Час» у Києві 1914 року було започатковано серію «Життєписи українських діячів», першим номером у якій вийшла книжечка «Микола Лисенко. Спогади і думки Олени Пчілки». Нині це надходження доповнило фонди літературно-меморіального музею Лесі Українки в Колодяжному і стало дев’ятим прижиттєвим виданням праць Олени Пчілки у колекції музею.
   Пройшов рік, як перестало битися серце засновника і багаторічного директора Торчинського народного історичного музею Григорія Олександровича Гуртового.
   Свою картину під назвою «З’їзд монархів» сьогодні, 30 серпня, у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки представив її автор – Андрій Серебряков.
   Нещодавно просвітяни та працівники Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського повернулись із подорожі Черкащиною: Моринці, Шевченкове, Канів, Умань...
   Всеукраїнська газета «День» опублікувала статтю з нагоди 20-річчя створення Музею волинської ікони.
   27-28 серпня у м.Луцьк відбулася ХХ міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація”, зорганізована Волинським краєзнавчим музеєм на базі свого відділу – Музею волинської ікони. Вона продовжила традицію щорічних наукових зібрань з питань дослідження і реставрації волинського іконопису. Конференція була присвячена пам’яті відомого українського вченого-мистецтвознавця Павла Жолтовського та приурочена до 20-річчя Музею волинської ікони у Луцьку.
   28 серпня у Музеї волинської ікони, в рамках ХХ міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація”,  відбулася презентація книги Жолтовський Павло. UMBRA VITAE. Спогади, листування, додатки.
   26 серпня 1993 року в місті Луцьку вперше відкрив свої двері для відвідувачів Музей волинської ікони. З нагоди 20-ї річниці від початку діяльності Музею волинської ікони 27 серпня відбулася урочиста академія. Привітати колектив музею прийшли голова облдержадміністрації Борис Клімчук, заступник голови обласної ради Валентин Вітер, Луцький міський голова Микола Романюк, духовенство, науковці та колеги, а також учасники ХХ Міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація”.
   Нещодавно наша держава відзначила два важливих свята: День Державного Прапора і День Незалежності України. Святкові заходи, урочистості відбувалися у багатьох освітніх та культурних закладах. Захоплюючі та цікаві заходи відбулися і в Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового.
   19-ий фестиваль дзвонарного мистецтва «Благовіст Волині» відбувся 25 серпня, під час відзначення Дня міста, у Луцькому замку. До Княжого міста з’їхалися 23 колективи.

   Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Маневицьким краєзнавчим музеєм та Волинською  обласною організацією Національної спілки краєзнавців України підготовлено та 21-23 серпня проведено у смт.Маневичах та м.Луцьку ХLІХ Міжнародну історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. З історії єврейської громади Волині”.

   24 серпня Державний історико-культурний заповідник у м.Луцьку, Волинський краєзнавчий музей та його відділ – Художній музей, Козацьке стрілецьке братство провели акцію „Мистецький простір у Луцькому замку”, присвячену Дню незалежності України.
   22 серпня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулася тематична година „Україна в символах і оберегах”, – захід присвячений Дню Незалежності та Дню Прапора України.
    22 серпня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася урочиста акція, присвячена Дню Незалежності України. Управлінням Служби безпеки України у Волинській області на постійне відповідальне зберігання до музею передано твір живопису першої половини ХVІ століття.
   24 серпня з 11.00 год. управління культури Волинської облдержадміністрації, Державний історико-культурний заповідник у м.Луцьку, Волинський краєзнавчий музей та його відділ – Художній музей, Козацьке стрілецьке братство проводять акцію „Мистецький простір у Луцькому замку”, присвячену Дню незалежності України.
« 1 2 ... 99 100 101 102 103 ... 124 125 »