Головна » Архів матеріалів
   Орденом Святого Великого князя Володимира за заслуги у відродженні духовності в Україні відзначив директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філаре́т. Вручив нагороду очільник Волинської єпархії УПЦ КП митрополит Михаїл.
   Волинське краєзнавство, напевно, ніколи не зможе до кінця заповнити той глибинний науковий і дослідницький пласт, який усе своє життя розробляв Григорій Гуртовий із Торчина.
   До обласного центру Волині привезли унікальну ковану книгу «Страсті Христові» львівського митця. Її презентували 22 квітня у Музеї волинської ікони. Автор металевого шедевру - львів’янин Роман Андрійовський.
   22 квітня в експозиційній залі відділу природи  Волинського краєзнавчого музею проведено екологічну годину до Міжнародного дня Землі. На заході було розгорнуто  фотовиставку, створену з нагоди відзначення Дня Землі.
   У Луцькій музичній школі №1 імені Фридерика Шопена відбувся вечір пам’яті фундатора цимбальної школи Волині Романа  Яковича Скіри, якому цими днями виповнилося б 80. У класі, де багато років працював відомий музикант, відкрили кімнату-музей.
   18 травня заплановано відкриття системи туристичного ознакування міста Луцька. Також цього дня буде організовано День відкритих дверей та відзначення «Ночі музеїв» у музеях міста: Музей історії Луцького братства, Музей-аптека, Волинський регіональний музей українського війська і військової техніки.
   Волинський краєзнавчий музей на напередодні великого християнського свята Воскресіння Христового традиційно запрошує волинян та  гостей міста Луцька на цикл різноманітних заходів. Зокрема:
   18 квітня у Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського відбулась мистецька імпреза: відкриття персональної виставки творчих робіт талановитої майстрині (інженера-будівельника за фахом, художника — за покликанням), лучанки Валентини Галкіної.
   18 квітня Володимир-Волинський історичний музей відвідали гості з Росії та України. Зокрема, до нашого міста прибули Юрій Обоїмов та Олександр Курилюк з міста Новокузнецька Кемеровської області (Західний Сибір, Росія) та Лариса Кузнєцова з Донецька.
   16-17 квітня 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася Четверта Всеукраїнська науково-етнографічна конференція „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Народна культура і музеї”, присвячена 80-річчю від дня народження Олекси Ошуркевича – фольклориста, етнографа, краєзнавця, заслуженого працівника культури України, лауреата Всеукраїнських премій імені Павла Чубинського та Володимира Гнатюка.
   Туристичні марки вперше з’явилися в Чехії у 1998 році й відтоді набули популярності у сотень тисяч колекціонерів Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччини, Австрії – загалом п’ятнадцяти країн Європи. З 2007 року в цьому туристично-колекціонерному проекті бере участь і Україна. У 2013 році до всеукраїнської системи туристично-маркових місць був включений і Луцький замок.
   В результаті багаторічної збиральницької роботи, науковими працівниками Волинського краєзнавчого музею була сформована збірка традиційного вбрання Волині і Західного Полісся, яка нараховує майже тисячу одиниць збереження. Ця колекція склала основу етнографічної виставки „Традиційне вбрання волинян та поліщуків”.
   У Волинському краєзнавчому музеї відбулося представлення нового видання із серії „Колекції Волинського краєзнавчого музею” випуск 5 „Традиційні жіночі сорочки кінця ХІХ–ХХ ст. Збірка Волинського краєзнавчого музею. Каталог”.
   16 квітня у Володимир-Волинському історичному музеї відбулася презентація книжки відомого краєзнавця, лауреата премії імені Миколи Куделі Ярослава Царука «Володимирщина у боротьбі за незалежність».
   Коли вперше почув неймовірну історію того, що одна з найтитулованіших команд польського чемпіонату варшавська «Легія» своїм створенням завдячує поліським теренам, то сприйняв це за жарт. Однак щоб розвіяти усі сумніви щодо цих нібито реалістичних чуток, здійснили вояж у Маневицький краєзнавчий музей. Директор закладу Петро Хомич радо допоміг у з’ясуванні сенсаційного факту та ознайомив з усіма текстовими доказами.
   Нещодавно із США на адресу голови Луцького братства, народного депутата України І скликання, письменника і журналіста Андрія Бондарчука надійшли газета «Свобода» та тижневик «Америка». В обох виданнях автор — наш земляк, щирий патріот України член колишнього уряду УНР в екзилі Михайло Герець широко інформує американську і світову громадськість про роботу Братства. Зокрема, про «друге життя» старовинних книг, про те, як відкривався Музей Луцького братства ХVII — XXI ст., відроджувався Братський некрополь тощо.
   Нещодавно у Музеї волинської ікони своє вміння  вести екскурсію показали студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
   Виставку «На зорі космічної ери», присвячену 52-ій річниці від часу першого польоту у простори всесвіту, відкрито у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки – філії Національного військово-історичного музею України. На виставці експонуються матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею, скомплектовані ним в колекцію на початку космічної ери.
   До фондів Волинського краєзнавчого музею книгу подарував постійний щедрий спонсор – Віктор Олексійович Літевчук з Луцька. Краківське видання творів Лесі Українки 1940 року давно вже стало унікальним, раритетним. Принаймні на усі музеї Волині – державні й громадські – воно поки що єдине.
   Митрополит Волинський і Луцький Ніфонт передав до Музею волинської ікони плащаницю роботи провінційного іконописця початку ХХ ст., а житель с.П'ятидні Володимир-Волинського району Іван Герус – дві літографії.
   11 квітня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття фотодокументальної виставки під назвою «Історія «Пласту» на Волині», яка присвячена 101-ій річниці з часу складання першої пластової присяги (яку відзначають 12 квітня і вважають днем народження «Пласту»).
   У Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч керівників облдержадміністрації та Луцької міської ради з колишніми в’язнями фашистських концтаборів та було розгорнуто виставку «День пам’яті. Ніхто не забутий!».
   З нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів, у приміщенні Володимир-Волинського історичного музею продовжується експонування фотодокументальної виставки. Її матеріали висвітлюють історію як нацистських «таборів смерті» 1941-1944 років, так і радянського ГУЛАГу 1930-1950-их роках.
   11 квітня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки творів відомої української мисткині та мистецтвознавця Аркадії Оленської-Петришин (1935 – 1996). Це низка творів олійного та графіки, що були виконані у продовж життя.
   Управління культури обласної державної адміністрації та Волинський краєзнавчий музей оголошують про початок Четвертої обласної рейтингової акції „Музейна подія року на Волині – 2012”. Кінцевий термін подання пропозицій до переліку подій – 10 травня 2013 року.
   Нещодавно завершила роботу етнографічна експедиція Музею історії сільського господарства Волині – скансен в північно-західні райони нашого краю. В результаті етнографічних розвідок, проведених раніше, в с.Острів’я Шацького району було виявлено незвичайну хату, яка ще з далеку вражала своєю зовнішньою оригінальністю. Обстеживши її, науковці не помилилися: невелика дерев’яна хата була побудована і освячена у 1804 році!
   10 квітня у Володимир-Волинському історичному музеї відбулася презентація виставки писанок Тетяни Пасієвич, яка буде відкрита для огляду до 10 травня.
   9 квітня у Музеї волинської ікони за участю голови облдержадміністрації Бориса Клімчука та Митрополита Луцького та Волинського Ніфонта відбулось відкриття виставки «Народна ікона XVII-XIX ст.». Цей мистецький проект розпочинає низку заходів Волинського краєзнавчого музею з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі.
   На виставці у Волинському краєзнавчому музеї представлені 12 творів різноманітних за сюжетною тематикою, складністю композицій, колоритом і майстерністю виконання. Характерними для них є монументальність і внутрішня сила образів в поєднанні з простотою і ліричністю. Твори повернулися до життя працею реставраторів Волинського краєзнавчого музею, Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівського філіалу, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
   Відбулася зустріч секретаря предстоятеля УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра з головою Синодального відділу УПЦ «Церква і культура» ігуменею Серафимою (Шевчик) та делегацією Волинської єпархії з приводу написання копій чудотворної Холмської ікони ХІІІ ст. та Волинської ікони ХIV ст., яка зберігається у Національному художньому музеї України (м.Київ).
   Під час зборів Волинської обласної організації Національної спілки письменників України, що відбулися 4 квітня у Луцькій міській бібліотеці №10, йшлося, зокрема, про перспективу створення літературного музею Волині.
   Історія збереженого директором Торчинського народного історичного музею Григорієм Гуртовим та переданого Борисом Клімчуком офіційним представникам Японії стяга продовжилася.
   Про те, що Володимир-Волинський є привабливим містом для туристів підтверджує географія його гостей. Днями Володимир-Волинський історичний музей відвідали туристи з Новосибірська (Росія).
   2 квітня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація фотовиставки „Дорогою життя Олекси Ошуркевича” – присвяченої 80-річчю від дня народження відомого українського фольклориста, етнографа, краєзнавця, заслуженого працівника культури України О.Ф.Ошуркевича.
« 1 2 ... 99 100 101 102 103 ... 119 120 »