Головна » 2012 » Березень » 2 » 6 березня Волинський краєзнавчий музей запрошує на відкриття виставки юного художника з Вінниці Костянтина Сапуна.
6 березня 2012 року о 15.00 год. (м. Луцьк, вул. Шопена, 20)
Волинський краєзнавчий музей
у арт - проекті представляє виставку
«Весняний вернісаж»
юного художника з Вінниці

КОСТЯНТИН САПУН
Народився 1997 року. Навчається у міській фізико-математичній гімназії №17. Закінчив художнє відділення міської Дитячої музичної школи №2 (2001-2010). Лауреат, дипломантміських, обласних, республіканських та міжнародних художніх виставок і фестивалів.
Грантер Президентського фонду «Україна» з 2008.
Персональні виставки:
Дитяча музична школа №2. Вінниця.
Музей-садиба Михайла Коцюбинського. Вінниця
Колегіум мистецтв у Опішному. Полтавська обл.
Музей українського народного декоративного мистецтва. Київ
Виставкова зала Президентського фонду «Україна»
Виставкова зала Посольства України у Франції. Париж
Виставкова зала Харківського художнього музею. Харків

Художня творчість Костянтина Сапуна, з точки зору сприйняття мистецтва юного покоління, викликає цілковитий позитив. Емоційна стихія кольору, оригінальна візуалізація предметних форм, помножені на фантазійну образність уявлень і реалій всесвіту, надають його роботам надзвичайної привабливості. З тим, зібрані у форматі виставки, вони всебічно характеризують автора, який, не зважаючи на юний вік, є світоглядно сформованою особистістю. В творчості Костя Сапуна простежується органічне поєднання вдумливого відношення до творчості, як показника духовного рівня мислячої людини, і щирої юнацької безпосередності.
Для реалізації своїх задумів, юний художник прагне максимально використовувати образотворчі можливості різних видів візуального мистецтва - колір у живописних роботах, лінію в орнаментальній графіці, пластику стилізованих форм у декоративних композиціях з текстилю. Допитливо випробовуючи ці можливості, Костянтин ставить цілком професійне надзавдання (і в тому виявляє свою іншу, математичну іпостась) - через певні співвідношення головних зображувальних складових він прагне досягнути виразно-яскравого художнього втілення творчої ідеї. Бачимо з робіт, що сама ідея далеко виходить за межі звичайного для цієї вікової групи завдання «на тему» і є для автора результатом творчого мислення - станом його повсякденного існування. В сюжетно-тематичних пошуках Костя Сапуна слід відзначити історико-етнографічну лінію, яка завжди була, є і буде животворним джерелом національного мистецтва. Відрадно, що цей дороговказний напрямок творчості юнака, підтверджений постійною успішною участю у фестивалях і конкурсах, діяльно підтримано його родиною і дбайливо скоректовано досвідченим наставником - педагогом Оксаною Верховою-Єднак. Естетичність і вправність олійного живопису, орнаментальних графічних композицій, декоративних панно К. Сапуна, що визначено цікавими композиційними знахідками, гармонією кольорових сполучень й фактурних поєднань текстильних матеріалів та виразною авторською стилістикою, є показником потенційних можливостей опанування талановитим юнаком професійного рівня і переходу до нового етапу творчості.
Наталя Титаренко, мистецтвознавець, член НСХУ.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 556 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0