Головна » 2012 » Травень » 10 » У Художньому музеї Луцька відкрито виставку творів художника Валентина Кирилкова.
10 травня 2012 року у Художньому музеї міста Луцька відбулося відкриття виставки „Валентин Кирилков. Малярство. Вибрані твори із кінця ХХ – початку ХХІ століття”.
Експозиція виставки містить твори виконані в різні періоди творчої діяльності художника. Головним чином – це пейзажі та натюрморти. Принцип розміщення їх на стінах музейних залів дозволяє простежити розмах пошуків художника, його пріоритети в царині форми, композиції, кольору, а також його жанрово-тематичні уподобання. Блискуче володіючи виражальною мовою реалістичного мистецтва, Валентин Кирилков невтомно експериментує на цій ниві. Часом його приваблюють прийоми імпресіонізму. Інколи художник поєднує їх із пуантилістичними елементами. Відтак, поверхня полотен набуває якогось особливого звучання. Вона ніби вібрує, мерехтить, дихає кожним сантиметром своєї мальованої плоті. Пульсує сама форма зображень: осінній ліс в барвах гарячої охри, казково принишклі будівлі старого Лучеська приваблюють подихом століть, Седнівська церква, притрушена першим снігом манить містичними таємницями… Про такі полотна інколи говорять, що в них хочеться увійти: розкошувати на карпатських схилах, вдихаючи пахощі трав’яних суцвіть лісового борщику, кашки, деревію і м’яти, хочеться пробігтися узбережжям Чорного моря, досхочу смакуючи шаленством літа… Все, що робить Валентин Кирилков заворожує переконливістю, відчуттям справжнього життя, силою неімітованої (віртуальної), а достеменної художньої майстерності. Зазвичай художник працює без поспіху та меркантильної суєтності. Твори поступово «розходяться» по музейних збірках і приватних колекціях. Але на їх місце обов’язково приходять нові, з іншим ракурсом бачення, з іншими відкриттями, однак виконані з такою ж відповідальністю, щирістю та натхненням. Потрібно лишень прочитати й відчути його.

Довідково:
Валентин Феодосійович Кирилков належить до тієї генерації мистців, для котрих праця за мольбертом у тихій майстерні – головна програма творчого життя. Людина стримана й неговірка, він зазвичай віддає перевагу самій роботі над полотном, аніж розповідям про неї. Однак, уникаючи гучних фраз, імпозантних заяв, художник іде шляхом творчості послідовно й наполегливо. Особиста біографія Валентина Кирилкова не рясніє яскравими подіями й визначними датами.
Народився 17 вересня 1936 року в м. Одесі. Малювати почав ще у шкільному віці. У 1953–1961 роках навчався в Одеському державному художньому училищі. У 1961 приїхав за направленням на роботу в м. Дубно. У Луцьку мешкає з 1961 року. З цього часу аж до 1974 року працював викладачем Луцької дитячої художньої школи. 1962–1968 роках навчався в Українському поліграфічному інституті ім. І. Федорова у Львові.
З 1985 року – член Волинської обласної організації Національної спілки художників України. За п’ятдесят років творчої діяльності Валентином Кирилковим зроблено дуже багато. Він вчив дітей, брав участь в обласних, міських, регіональних, республіканських виставках. Постійно працює на ниві графіки та станкового малярства.
Його доробок – це величезний комплекс друкованої графіки, цікаві начерки з натури, акварель і найбільший за чисельністю пласт станкового малярства. Все створене художником означене стилістичною цілісністю, послідовністю пошуків, майстерністю виконання. Кожне полотно сповнене проникливо-ліричним настроєм.
Неозорі волинські простори, косі дощі над Карпатами, морські узбережжя, іскристий сніг на околицях Седнева, замок Любарта, вулички старого Луцька… Носій прекрасної реалістичної школи, Валентин Кирилков уміє не тільки побачити й відчути красу в найтонших її проявах, а й спроможний передати все це у своїх творах.
Його натюрморти, а особливо пейзажі можна порівняти із вишуканою піснею про рідний край, матінку-землю, про життя.
Доробок Валентина Кирилкова – це значний внесок до мистецької скарбниці краю. Твори художника нині – окраса музейних експозицій, багатьох приватних колекцій України та за її межами.
У 2008 році художник відзначений обласною премією імені Йова Кондзелевича.

Фото Л.Максимова.
Категорія: Художній музей | Переглядів: 1021 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0